Czy mój zasilacz da rade z x1950?

Zamiarzam kupić po świętach radka x1950 ,bo mój 7600GT juz słabo sobie radzi z nowymi grami.Co mnie zastanawia to czy mój zaliacz sobie z nią poradzi , jeśli nie to czy moglibyscie zapodać jakiś tani? Czy jest jakaś lepsza karta na AGPx8 w stosunku cena/wydajność?

PC

nForce3 250

Athlon x2 2,2Ghz

2GB DDR400

7600GT

Fortron 400W FSP-400

Wiem , wiem. Pakuje kase w pracztycznie złom , ale ponad 1k na nowego nie mam , a z tym radkiem przynajmniej jakiś czas jeszcze uciągne , tak mi sie przynajmniej wydaje :roll:

daruj sobie tego radka, na płycie masz AGP ?? owy radeon jest prądożerny a ten fortron ma bodaj tylko 1 linię i 15A.

Tak mam AGP. A więc nie da rady tego radka na tą zasiłke?

ja bym nie ryzykował inna kwestia to opłacalność zakupu, ja bym odłożył ten papier na poczet nowego sprzętu :>

W tym sens że ja nie mam z czego odkladać, jak ktoś zarabia to jest co innego :wink:

witam.miałem podobna sytuacje jak ty,zmieniłem sobie z X1050 na X1950,x1050 normalnie działał pod zasilaczem ‘mustang 400W’ podłaczyłem tego nowego radka i zasiłka poszła z dymem,jezeli chcesz podłaczyc ta karte to minimum 500 W nie mniej :wink: bo karta jest naprawde mocna :slight_smile: pozdrawiam…

mocna ale już nowsza hd 2xxx jest dużo mniej prądożerna;d

fotosik

wystarczy zasilacz 350W ale pożadnej firmy a nie Mustang o których wiadomo że to złom tak jak np. Feel , Take Me. Także nie pisz bzdur o minimum 500W.

kola

twój zasilacz to porządny sprzęt także prawdopodobnie nawet jak podłączysz tego x1950 to nie powinien się spalić ale jego słabością jest właśnie linia 12v która ma tylko 15A także w grach przy tej grafice mogą być zwisy lub restarty. Ja podłączyłem do tego zasilacza 8600GT Sonic+ i było dobrze, ale właśnie ten Radeon jest zdaje się bardziej prądożerny niż 8600Sonic+. Najtańszy nowy sprzęt i pewny to Modecom 350W (tylko nie Feel).

moze i racja z nie min 500W bo wiadomo ze chieftec 350W uciagnie to… ale jezli chciałby OC robic to mocniejszy napewno sie przydaje :wink:

Widzisz, cała opłacalność zakupu zależy od tego ZA ILE chcesz tego x1950. Moim zdaniem to się w ogóle nie opłaca. Lepiej upchnąć obecne części i z takim funduszem zrobić upgrade z tanich części i cieszyć się bardzo tanią, ale wydajniejszą kartą na PCI-E.

Ja też nie miałem czego odkładać a w sprzęt wsadziłem 1000zł :stuck_out_tongue: