Czy mój zasilacz da radę?

Witam chciałbym się dowiedzieć czy mój zasilacz da radę udźwignąć phentoma II x4 lub x3

Planuję w najbliższym czasie wymienić płytę główną i procek ( pamięci zostawię myślę że tutaj nie ma potrzeby ich wymiany i grafikę też)

i chciałbym kupić phentoma i go do tego podkręcić dlatego pytam chłodzenie mam karakorum więc nie powinno być problemu

no nie wiem… mże i starczy ale może być na styk ja wolałbym nie ryzykować i kupić mocniejszy

Wydaję mi się, że te nowe Phenom’y zużywają mniej energii, ale ten zasilacz jest taki sobie, więc raczej udźwignie, ale pełnej pewności nie mam.

Ja bym zainwestował w coś mocniejszego. :wink:

corsair 520W - drogi, dobry a napewno uciągnie

Wystarczy spokojnie i zostanie trochę zapasu.

Z tego co pamiętam to wcześniej wszyscy polecali Amaroxy jako świetne zasilacze a okazało się że są po prostu beznadziejne.

Kiedy kupywałem ten zasilacz miał najlepszy współczynnik wydajności do ceny dlatego się pytam

Amacrox400/450 to jest dokładnie to samo co Modecom 350W/400W które są w dalszym ciągu polecane więc nie powiedziałbym że Amacroxy są beznadziejne. Ty masz pewnie ten model Chiefteca 450W, który faktycznie jest modelem 400W (niezmieniony amperaż na linii 12v). Wydaje mi się że na styk ale powinien starczyć . W razie czego na pewno jak pójdzie z dymem to nie pociągnie za sobą reszty kompa.

Phenomy II od Phenomów I w zakresie poboru energii w stresie nie różnią się od siebie za to na biegu jałowym Phenom II potrafi wyłączyć od prądu nieużywane rdzenie dzięki czemu zużywa tyle energii co 2 rdzeniowe procesory.

Producent Amacroxa podaje mocno zawyżone maksymalne obciążenie na tabliczkach. 450W Amacrox na pewno tyle nie uciągnie. Poszukajcie w necie testy tych zasilaczy; nie warte zakupu.

Właśnie też to czytałem gdzieś że amaroxy wersję 400 i 450 W są beznadziejne mają 55% sprawności z tego co pamiętam

To prawda, niska sprawność i mocno zawyżona moc. OCZ, Be-quiet, Corsair, Antec - to marki, którym można zaufać, ale Amacrox na pewno nie.

Właśnie sobie przypomniałem z kąd wtedy kiedy kupywałem ten swój zasilacz opierałem się na tym teście http://nvision.pl/_plugins/content/cont … ontent.157 zresztą zasilacz mam do połowy stycznia 2008 r . Ale z tego co czytałem na zagranicznych forach to 1 facet ma podłączony do tego mojego chiefteca

taki zestaw AMD athlon x2 6000+ OC 3,5 ghz , 2 gb ramu i HD 2900 pro a drugi ma Intel ntel Core 2 Duo E8400 3.0GHz@3.5GHz BOX 1,14V ,MSI P43 Neo-F ,Kingmax 3GB 800MHz CL5, ASUS HD4850 512MB with Glaciator cooling i nie ma problemów. Dobra już znam odpowiedz dzięki za rady a z tego co widzę to Praktycznie mój model był zjechany tylko przez Wentylator =].