Czy mój zasilacz pociągnie nową kartę graficzną?

Witam. Niedługo wymieniam moją starą i wysłużoną już kartę graficzna Nvidia Geforce 9500 gt (nie polecam, chyba że chcecie z nerwów pozbyć się całego komputera wyrzucając go przez okno) na Gigabyte Geforce gt630 2gb http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-n630-2gi .

Zasilacz także wymieniam, bo mam umierającego Tracera 450w (tak znam czarną listę zasilaczy) na jakiegoś Chiefteca 500w, ale nie jestem pewien czy te 500w wystarczy.

 

Moja aktualna konfiguracja to:

 

Procesor: Intel® Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz

 

Karta graficzna: Nvidia Geforce 9500gt 1gb

 

Pamięć ram: Kingston (2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM)  (dwie)

 

Karta dźwiękowa: Zintegrowany Realtek

 

Płyta główna: Gigabyte GA-P31-ES3G

 

 

I jeszcze raz nowa karta graficzna: Gigabyte GeForce GT 630 2gb DDR3 http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-n630-2gi

Ile masz na zasilacz?

 

Zasilacz wystarczy 450W (będzie nawet z zapasem).

 

Na przykład Corsair VS 450W (ok 150zł).

 

 

Karta którą chcesz kupić jest słaba, ma pamięci DDR3 (ilość pamięci nie jest ważna).

Na zasilacz tak do 150zł

 

Wiem, że ilość pamięci nie jest ważna, ale powiedz mi dlaczego przez te pamięci DDR3 karta jest słaba ?

Na drogą kartę mnie nie stać, a ta 200zł kosztuje.

 

 

EDIT

 

Teraz przeglądałem inne forum w poszukiwaniu informacji o tym DDR3, i znalazłem, żeby nie kupować kart z DDR2, bo ich wydajność pozostawia wiele do życzenia.

 

 

 

Dobra, ale mimo wszystko mam informację, którą potrzebowałem i bardzo za nią dziękuję. Temat można zamknąć.

Na rynku są karty z pamięciami DDR5 (ktróre są wydajniejsze od DDR3).

 

Radeon HD6670 z pamięciami DDR5 kosztuje ok 280zł, np. Asus Radeon HD 6670 1GB GDDR5(128 bit)

Tylko pytanie czy ten Radek wejdzie  do mojej płyty głównej ?

…dlaczego miałby nie wejść? Przecież płyta Gigabyte GA-P31-ES3G ma slot PCI-E x16.

Kupuj kartę tylko z pamięciami GDDR5.

Zakup zasilacza Corsair VS 450W, (12V, 34A, 408W) też będzie dobrym wyborem.

 

często polecany do zestawów takich jak twój jest radeon HD7770 ale to już koszt około 350zł sporo ponad budżet

ale możesz poszukać na aukcjach radeona HD6770 ma podobną wydajność

oczywiście ,z kupnem używek zawsze wiąże się ryzyko …