Czy mój zasilacz uciągnie taki sprzęt?

(Icepwoered4fun) #1

Witam ...

Mam pytanie do was czy moglibyście mi obliczyć czy mój zasilacz udźwignie taki komputer?

Procesor Intel Pentium DUAL CPU E2140 1,6 Ghz x2

1 GB RAM DDR2 SDRAM

GB Seagate Barracuda 7200.10 250GB 16MB

Nvidia GAINWARD 9600 GT 512 MB DDR3

Zasilacz mój to Deer 385 W

MAksymalna jego moc to 400W ... prosze o pomoc ..

i nie dawajcie mis tronek do obliczania bo proszę o to was ..

(Michal Kolatek) #2

Deer to inna nazwa Codegena, max pewnie nie wyciągnie 300W, i do tego na pewno to stara konstrukcja ze słabą linia +12V, a mocną mało obecnie używaną +5V. Cały zestaw nie przekroczy 200W poboru, ale przy takim zasilaczu to loteria czy sam się nie spali, nie będzie wyrabiał, lub zjara kompa, podłączysz będzie wiadomo, po dymie z obudowy rozpoznasz że nie dał rady. Radzę kupić przynajmniej taki

http://allegro.pl/markowy-zasilacz-delt ... 92730.html

Drożej Fortron seria GHN, lub Corsair CX ok 150-170 zł.

(Icepwoered4fun) #3

Tobi ...

Mam go od 4 lat i nic dosłownie nic się nie dzieje .. a pytanie jeszcze moje do ciebie ejst takie..

czy dałoby radę na tym aktualnym zasilaczu podkręcić procesor tak do 2,0?... albo 2,2Ghz?

(Michal Kolatek) #4

Wcześniej na jakim zestawie chodził? Teraz nic się nie dzieje, ale jak coś będzie nie tak to z braku zabezpieczeń zwykle na złom leci zasilacz + płyta gł.

Chcesz ryzykować to ryzykuj, ja na takim zasilaczu nic bym nie podkręcał i zaraz go zmieniał, mi raz wystarczyło jak musiałem kupić nową płytę przez marny zasilacz.

(Icepwoered4fun) #5

od 4 lat chodziło na tym samym sprzęcie tylko karta graficzna ATI Radeon x1050 512 MB 128 bit

a od około 8 msc mam tą Gainward i nic :slight_smile:

więc co polecasz?..

(Michal Kolatek) #6

To jest na GPU z Radeona 9550, a one nie pobierały 20W, 9600GT pobiera 60W.

Najtaniej z nowych podana Delta GPS, drożej

Fortron FSP400-60GHN 400W

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... ts_id=7368

(Icepwoered4fun) #7

Ale wiesz to Nie jest GeForce to GAINWARD . Fabrycznie Podkręcona dzięki niej na takim sprzęcie chodzi mi Bad Comapny 2 czy nowy NFS i Black OPS Więc Ona ciągnie chyba troszke więcej xd

(Rmk) #8
  1. Dużo zależy jak mocną masz linię 12V

2. Powinien uciągnąć ale mogą wystąpić problemy: zaniżona wydajność komputera, głośna praca zasilacza, spalenie zasilacza, spalenie poszczególnych komponentów np: grafiki lub płyty.

(Icepwoered4fun) #9

mam tak

3,3V

20A

5V

14A

12V1

14A

12V2

13A

12V

0,3A

(Rmk) #10

Bardzo słabo, masz tylko 12V 27A i to nie na jednej linii tylko 3-ech.

(Icepwoered4fun) #11

Domyślam się . :smiley:

Ale narazie wszystko chodzi od jakies 6 msc

żadnych samych restartów komputera nawet po 6 h pracy .

nawet jak gram w wymagające gry to nic się nie dzieje ..

a Pytanie ejst takie czy Wystarczy Mocy na podkręcenie procka tak chociaż do 2,0?...

(Hpiwo14) #12

Jest ryzyko, jest zabawa, kręć nawet do 3 GHz. :smiley:

(Johny) #13

Nazwa też jest niezła Deer - Jeleń,chyba ten co ten zasilacz kupi,działa bo na razie starczy mocy,ale po dołożeniu mocniejszej karty wszystko siądzie

(Jjoasz) #14

mozesz latwo to sprawdzic... OCCT i stress power supply 8)

inna sprawa, ze zasilacz sie nie nadaje do nowych plyt ze wzgledu na stara konstrukcje (nacisk na linie 5v i 3.3v) oraz, jak sam piszesz '4 lata dzialania' - czysciles go choc raz w srodku przez ten czas? chyba nie, bo przerazilbys sie ubogoscia wnetrza i jakoscia elementow...

ps. marka Deer nie byla zla, ale w czasach socket'u 478/A

(Icepwoered4fun) #15

komputer czyszcze co miesiąc ale zasilacza od środka to nie .

-- Dodane 26.11.2010 (Pt) 15:04 --

Podać wam zdjęcia z wyników tego OCCT?