Czy mój zasilacz uciągnie taki sprzęt?

Witam …

Mam pytanie do was czy moglibyście mi obliczyć czy mój zasilacz udźwignie taki komputer?

Procesor Intel Pentium DUAL CPU E2140 1,6 Ghz x2

1 GB RAM DDR2 SDRAM

GB Seagate Barracuda 7200.10 250GB 16MB

Nvidia GAINWARD 9600 GT 512 MB DDR3

Zasilacz mój to Deer 385 W

MAksymalna jego moc to 400W … prosze o pomoc …

i nie dawajcie mis tronek do obliczania bo proszę o to was …

Deer to inna nazwa Codegena, max pewnie nie wyciągnie 300W, i do tego na pewno to stara konstrukcja ze słabą linia +12V, a mocną mało obecnie używaną +5V. Cały zestaw nie przekroczy 200W poboru, ale przy takim zasilaczu to loteria czy sam się nie spali, nie będzie wyrabiał, lub zjara kompa, podłączysz będzie wiadomo, po dymie z obudowy rozpoznasz że nie dał rady. Radzę kupić przynajmniej taki

http://allegro.pl/markowy-zasilacz-delt … 92730.html

Drożej Fortron seria GHN, lub Corsair CX ok 150-170 zł.

Tobi …

Mam go od 4 lat i nic dosłownie nic się nie dzieje … a pytanie jeszcze moje do ciebie ejst takie…

czy dałoby radę na tym aktualnym zasilaczu podkręcić procesor tak do 2,0?.. albo 2,2Ghz?

Wcześniej na jakim zestawie chodził? Teraz nic się nie dzieje, ale jak coś będzie nie tak to z braku zabezpieczeń zwykle na złom leci zasilacz + płyta gł.

Chcesz ryzykować to ryzykuj, ja na takim zasilaczu nic bym nie podkręcał i zaraz go zmieniał, mi raz wystarczyło jak musiałem kupić nową płytę przez marny zasilacz.

od 4 lat chodziło na tym samym sprzęcie tylko karta graficzna ATI Radeon x1050 512 MB 128 bit

a od około 8 msc mam tą Gainward i nic :slight_smile:

więc co polecasz?..

To jest na GPU z Radeona 9550, a one nie pobierały 20W, 9600GT pobiera 60W.

Najtaniej z nowych podana Delta GPS, drożej

Fortron FSP400-60GHN 400W

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … ts_id=7368

Ale wiesz to Nie jest GeForce to GAINWARD . Fabrycznie Podkręcona dzięki niej na takim sprzęcie chodzi mi Bad Comapny 2 czy nowy NFS i Black OPS Więc Ona ciągnie chyba troszke więcej xd

  1. Dużo zależy jak mocną masz linię 12V

  2. Powinien uciągnąć ale mogą wystąpić problemy: zaniżona wydajność komputera, głośna praca zasilacza, spalenie zasilacza, spalenie poszczególnych komponentów np: grafiki lub płyty.

mam tak

3,3V

20A

5V

14A

12V1

14A

12V2

13A

12V

0,3A

Bardzo słabo, masz tylko 12V 27A i to nie na jednej linii tylko 3-ech.

Domyślam się . :smiley:

Ale narazie wszystko chodzi od jakies 6 msc

żadnych samych restartów komputera nawet po 6 h pracy .

nawet jak gram w wymagające gry to nic się nie dzieje …

a Pytanie ejst takie czy Wystarczy Mocy na podkręcenie procka tak chociaż do 2,0?..

Jest ryzyko, jest zabawa, kręć nawet do 3 GHz. :smiley:

Nazwa też jest niezła Deer - Jeleń,chyba ten co ten zasilacz kupi,działa bo na razie starczy mocy,ale po dołożeniu mocniejszej karty wszystko siądzie

mozesz latwo to sprawdzic… OCCT i stress power supply 8)

inna sprawa, ze zasilacz sie nie nadaje do nowych plyt ze wzgledu na stara konstrukcje (nacisk na linie 5v i 3.3v) oraz, jak sam piszesz ‘4 lata dzialania’ - czysciles go choc raz w srodku przez ten czas? chyba nie, bo przerazilbys sie ubogoscia wnetrza i jakoscia elementow…

ps. marka Deer nie byla zla, ale w czasach socket’u 478/A

komputer czyszcze co miesiąc ale zasilacza od środka to nie .

Dodane 26.11.2010 (Pt) 15:04

Podać wam zdjęcia z wyników tego OCCT?