Czy moja karta graficzna jest do wymiany!

Witam mam pytanie, dotyczące fps w league of legends (lolu) Mam procek 2,40 ghz 2gb pamięci ram kartę graficzna 128mb i mam około 30,20 fps. Czy musze kupić lepsza kartę graficzną żebym miał wicej fps???

Mój kuzyn ma 1gb ram procek 2,20ghz ale ma karte graficzna powyzej 512mb i ma 80fps~ !!

Tak musiałbyś wymienić kartę graficzna na lepszą. Zalecana karta:

nie liczy się tylko taktowanie procesora jaki masz procesor podaj model

Moj procek to amd anthlon 3800+

A czy ta karta pojdzie na moim zasilaczu: feel-300atx

I dalej szerzy się pojęcie ile pamięci tyle mocy. Na litość boską karta graficzna nigdy nie będzie lepsza tylko z tego powodu, bo ma więcej pamięci!

Podaj dokładnie jakie to są karty graficzne

Dokładnie jak napisał Cris nie liczy się ilość pamięci oraz jakie taktowanie ma procesor ( oczywiście jest to także ważne ale w mniejszym stopniu ) Do tego zasilacza nie wstawiał bym nic nowego na początek trzeba wymienić zasilacz na coś markowego.

W twoim przypadku procesor także jest bardzo słabym ogniwem procek 90nm 1 rdzeń pewnie dlatego także masz tyle fps.

FEEL to bomby z opóźnionym zapłonem a nie zasilacze - osobiście bałbym się w ogóle włączać komputer na jego bazie, a co dopiero wkładać tam jeszcze wydajną i prądożerną grafikę.

j.w. -W pierwszej kolejności przy planowanej modernizacji pomyśl o wymianie zasilacza.Twój obecny to wyrób zasilaczopodobny,który grozi w razie awarii pociągnięciem ze sobą praktycznie nawet całego komputera, zaczynając od napędów, a kończąc na karcie graficznej.

Do poczytania:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … erowy.html

podał by mi ktoś dobry zasilacz do kupna ale nie taki za 30zł taki najtańszy który pociągnie minimum kartę z 512mb.

Procesora nie wymieniam, tylko chcę lepsza karte!

Dodane 04.11.2013 (Pn) 16:28

taki zasilacz do 60zł

Markowy zasilacz to minimum 150zł.

AAA i karta graficzna nvidia geforce 7300gs

a czy to ze mam mało fps to moze byc wina zasilacza?

Na alledrogo możesz dostać fortrona 400W za 40-70zł ale z krótką gwarancją i pochodzącego z demontażu pc.

Nowego zasilacza o dobrych parametrach nie kupisz za 60zł.

Nie

czyli ze moge kupic dobry zasilacz w niskiej cenie ale uzywana?

Dodane 04.11.2013 (Pn) 16:39

Chyba kupie fortona 400w bo nie jest drogi. A mógłby mi ktoś doradzić jakaś kartę graficzną do tego zasilacza?

Myślę że coś o wydajności zbliżonej do wspomnianego wcześniej 8800gt powinno cię zadowolić.

Przykładowe karty:

  • [*:1edsukun]GT630 - ~230zł, nowa z gwarancją 24m ale mniej wydajna od pozostałych

Z tym zasilaczem chodzi o to ze jak sie spali to mi zjara całego kompa?

To rzadkie przypadki.

Przy obecnym zasilaczu dołożenie karty o TDP >100W może się skończyć uszkodzeniem zasilacza lub innych komponentów.

A czy te karty wejdą do mojej płyty głównej asus m2n-x

Tak, posiadasz złącze PCI EXPRESS X16.

Myślę że taka karta była by akurat do twojego zestawu:

http://allegro.pl/asus-engts250-geforce … 86345.html

Tak wiec ostatnie pytanie czy karta GTS250 podzie na zasilaczu forton 400w i na procku athlon 64 3800+

Tak, jeszcze zostanie pewien zapas. Lepszej karty nie podawałem bo to nie ma sensu pakować mocną kartę do słabego procesora, chociaż ten GTS 250 jeszcze taki słaby nie jest, jest to ulepszony 9800GTX+