Czy moja karta graficzna wejdzie do płyty głównej ?

Witam. Posiadam płytę główną P5KPL -AM IN/ROEM/SI.

Otóż kupuję kartę graficzną Radeon HD XFX 5770 i tutaj pytanie, czy ona wejdzie mi do płyty głównej rozmiarami ? Ta karta wygląda na takiego bydlaka, a aktualnie mam w komputerze dość malutką kart, a mianowicie NVidia GeForce 9400 GT, więc trochę się boję, bo wygląda jakby miała zahaczać o inne wejścia itd. na płycie głównej.

Dołączam zdjęcie karty.

Dzięki za pomoc :slight_smile:

Radeon HD 5770 to nie jest jeszcze duża karta. Twoja płyta to mikro atx, więc w mniejszym rozmiarze ale taka karta spokojnie wejdzie. Co najwyżej przysłoni dostęp do baterii cmos. Problem mógłby być przy dużych kartach jak np gtx 780, którego używam. Do małej obudowy nie ma szans zmieścić takiej karty, bez demontażu pionu dyskowego.

Dziękuję <3, ale mam jeszcze jedno pytanie. Bo dziwnym trafem, w komputerze mam tylko jednego śledzia, czy on wystarczy, czy muszą być 2 ?

Karta zajmuje dwa sloty, bezpośrednio pod śledziem gdzie obecnie masz wrzuconego 9400GT musisz mieć jeszcze drugą zaślepke. Inaczej trzeba będzie demontować cokół karty i kombinować. Standardowo powinno być dość sporo wolnych śledzi w obudowie do wyłamania, chyba że masz komputer typowo biurowy.

Czyli w końcu śledzie to po prostu wolna zaślepka, tak? Bo myślałem, że to te śrubki do zakręcenia.

Zasadnicze pytanie brzmi: jaką masz obudowę ?

Obudowa to Triline. Rozmiary to około 40 cm wzdłuż i ok 17 cm wszerz

Karta bez problemu da się zamontować do Twojej płyty głównej.
Biorąc pod uwagę fakt, że jest to zwykła płyta główna (nie jakiś DELLowski dedyk), to w obudowie na pewno masz wyjścia na te dwa sloty PCI, które są zamontowane na płycie głównej. Po zamontowaniu karty graficznej możesz mieć utrudniony dostęp do pierwszego portu PCI, ale jeżeli go nie używasz, to nie powinno Ci to przeszkadzać. Jeżeli masz w nim coś zamontowane, to przenieś do portu drugiego (tego niżej), aby polepszyć przepływ powietrza w okolicach chłodzenia karty graficznej.

Dzięki, i jeżeli mogę zapytać, to skąd wziąć śrubki do śledzi? xd

Śrubki możesz kupić na allegro za kilkadziesiąt groszy. Ważne, aby gwint się zgadzał.
Możesz też kupić za kilka złotych mix śrubek i na pewno znajdziesz pasujące.
Na przykład tutaj: https://allegro.pl/kategoria/komputery?string=srubki&order=p&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-hc-ele-1-4-0803