Czy moja karta sieciowa obsłuży internet światłowodowy 200 Mb/s?

Witam. Zamierzam zwiększyć prędkość swojego internetu światłowodowego do 200 Mb/s. Jako że mam zintegrowaną kartę sieciową to nie jestem pewny czy obsłuży ona tak dużą prędkość. Moja karta sieciowa to Karta Realtek RTL8168C§/8111C§ Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.20) a płyta główna to Asus P5gc-mx/gbl. Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Jak myślisz - jak karta sieciowa jest 1Gb a łącze 200Mb, to nie masz czasem sporego zapasu na swojej karcie sieciowej?
Swoją drogą - jak jest dostarczany internet? Co dostajesz do domu? Jakie masz urządzenie?

@bachus Kabel idzie od słupa przed moim domem do takiej białej kwadratowej puszki i od tej puszki kabel idzie do modemu ZTE ZXA10-F601 i kabel ethernet idzie do routera TP-LINK TL-WR841N i od niego kabel ethernet jest podłączony do komputera

Zamiast karty sieciowej nie powinen bardziej Cię męczyć ten router (TP-LINK TL-WR841N), który po stronie WAN i LAN ma 100Mb/s?

No właśnie … to ten model?
http://www.tp-link.com.pl/products/details/TL-WR841N.html#specifications

[quote]CECHY SPRZĘTOWE
Porty 4 porty 10/100Mb/s LAN
1 port 10/100Mb/s WAN[/quote]

@bachus @marcin82 Na pudełku po routerze pisze z przodu Router bezprzewodowy standard N 300Mb/s a z tyłu w tabeli prędkość transmisji 300Mb/s więc chyba da radę

O pełnym wifi nie ma co marzyć.

Tutaj piszesz, że to karta ethernet - podłączana kablem, a router ma 1/10 przepustowości tej co karta.

EDYCJA:

Tutaj masz wszystko wyjaśnione:

http://www.tp-link.com.pl/faq-690.html .

To jest tylko teoretyczna wartość prędkości po Wifi, nigdy takiej prędkości nie osiągniesz.
Router ma porty 100 mbps więc tylko tyle będziesz w stanie osiągnąć przy połączeniu kablowym, przy radiowym trochę mniej

Nie, nie da rady. Po stronie sieci loklanej interesuje Ciebie switch (te x4 gniazdka), które oferują 100Mbit (~0.1Gb). Od strony WAN (podłączenie tego routera do modemu) też masz maks. 100Mbit (chociaż nie sądzę, żeby ten tplink nawet uciągnął takie łącze ze względu na procesor/firewall). Co by nie było: na tym routerze nie ociągniesz więcej, niż w najlepszych warunkach 100Mb. Wymień router, zanim kupisz pokaż specyfikację (żeby po stronie WAN obsłużył 200Mb).

@MatX1 @marcin82 @bachus Moja pełna specyfikacja: Procesor Intel Core Duo E7500 2.93 GHz 2 rdzenie 4GB Ram Karta Graficzna Ati Radeon HD 5770 1GB DDR5 Zasilacz 300W dysk 500GB SATA 3 7200 RPM Płyta główna Asus P5GC-MX/GBL. Jaki powinienem kupić router by obsłużył ten internet 200Mb/s? Zależy mi by był jak najtańszy i oczywiście miał WI-FI

Jesteś pewien, że nie dostaniesz routera w standardzie od operatora?

@MatX1 W sumie sam nie wiem. Jutro zadzwonię i się dowiem. Jeśli tylko router stoi na przeszkodzie do tego internetu to temat można zamknąć

Przewód też może być przeszkodą.

@ADR1991 Masz na myśli kabel Ethernet?

Już ma przecież terminal sieci optycznej, nic mu raczej nowego operator nie da, bo po co. Jak chce sobie rozdzielić syngał na więcej komputerów to odpowiednio mocny router, który ogarnie ruch 200Mbit.

TPLINK TL-WDR4300
cena/jakość ale w sumie zależy do ilu ten router szukasz.
na niego wgrywasz jeszcze dd-wrt ale jak nie umiesz to w stocku też ok.