Czy moje DVD padło ? POMOCY

Mamjuż to moje DVD -rom Toshiba model SD-M1612 czyli 16x dvd i 48 x cd-rom.

Problem polega na tym , że niechce mi czytać płyt cd anie dvd - rom właśnie dzisiaj :frowning: .

Widzi go w biosie i w windzie XP tzn wysuwa kieszeń po płytę ale już jej nie czyta świeci się cały czas żółta lampka (read).Od jakiegoś czasu zaczął wolniej czytać płyty a dzisiaj już wcale. A odinstalowałem w windzie i po resecie pokazał że jest nowy sprzęt ale nadal to samo.

Czy ktoś mi pomoże czy juz padło to DVD może miał ktoś już taki problem lub jak temu problemowi zaradzić. Mam je już od 3 lat.

dać do serwisu do wyczyszczenia !

Proponuje wpierw wymienić taśme, a jeśli to nie pomoże, to idź z nią do kolegi i zobacz co będzie. Jak u kolegi to samo,to wygląda na uszkodzenie CD-romu. Gwarancje masz?

Jeżeli kolegów rady nie pomogą to wydaje mi sie że czas na kupno nowego dvd

To i tak ładnie chodził 3 lata, podejrzewam że jego koniec i nowy.

Wyczyść go jeszcze.

http://komputery.katalogi.pl/temat4106/

a taśmy sprawdziłem od razu więc to nie taśma jak coś to windows coś skopał tak 3 lata koniec gwarancji tylko przez rok oem wersja .

a jn dzieki za linka napewno

postaram sie to sprawdzic

Update:

a sprawdziłem dvd chodzi tylko niechce odczytywać zwyklych płyt cd dlaczego ?

a dvd rom normalnie idzie

Jak kiedyś pisałem napędy optyczne to skomplikowane urządzenia elektroniczno-mechaniczne.

Po prostu padła elektronika odpowiedzialna za dobór parametrów do odczytu i zapisu nośników.

Często tak się dzieje, że napęd albo wogóle nie czyta albo czyta lub zapisuje dany rodzaj nośnika.