Czy moje logo jest plagiatem?

Witam, ostatnio ktoś przyczepił się do mojego logo i uważa, że jest plagiatem. Po sprawdzeniu informacji okazało się, że istnieje podobne logo dla programu muzycznego AIMP, o którym nic nie wiedziałem.

00012.png

nie jest to plagiat

inna kolorystyka i są różnice w emblemacie “A”

więc na pewno nie można tego potraktować jako plagiat

Pozdr.

Ale o jaki znaczenie słowa plagiat ci chodzi? W sensie pierwotnym, jeśli tego nie skopiowałeś to nie jest to plagiat. W sensie prawa, to nie jest plagiat dopóki ktoś ci nie udowodni (np. w sądzie), że jest inaczej. Samo logo jest na tyle podobne, że może budzić wątpliwości.

Cóż takimi sprawami zajmują się eksperci fakt faktem loga są podobne sam się przyznasz zapewne ze tamto logo było inspiracją ??:smiley: ewentualnie odwrotnie wskazów2ka pierwsza to to które logo powstało jako pierwsze :wink:

i nie da się ukryć że AIMP pojawia się od 8.08.2006 a w wersji AIMP 2 od 08.08.2007 to nieco wcześniej niż twoje pojawienie się na forum… swoją drogą jak bym miał się czepiać do tego że ktoś ma na forum avatara plagiat to ilu by takich było ??

sam w swoim sumieniu wiesz najlepiej czy to plagiat czy po prostu wklejka czy za mocna inspiracja lub zbieg okoliczności :expressionless:

Poczytaj:

viewtopic.php?f=5&t=286039&p=1998469&hilit=avatar+legalny#p1998469

A szczególnie wypowiedź Ryana.

Twój avek trudno nazwać plagiatem, choć wątpię w to że logo Aimpa nie było dla Ciebie przynajmniej inspiracją.

inaczej mówiąc jeśli awatar jest tylko na forum i NIE MA NA CELU WZBOGACENIE SIĘ !!

inaczej spraw się ma jeśli korzystasz z tego loga w celach zarobkowych… w tedy możesz sobie ściągnąć na głowę sąd albo ruską mafię :wink: :smiley: #-o :wink: :stuck_out_tongue: :roll:

Widać ewidentny wpływ loga Aimpa :slight_smile: Wiele log ma księgi znaków w których opisane są dokładnie proporcje i różne wersje kolorystyczne, gdy korzysta się np z 2 kolorów, Twoje logo wygląda niemal jak okrojona kolorystycznie wersja loga Aimpa :slight_smile:

A czy mój nick jest plagiatem? ;D

Pytanie, kto od kogo zrzynał :slight_smile: Bądź czerpał świadomie lub nieświadomie inspirację :smiley:

loga są bardzo podobne do siebie lecz jest inny układ litery A niestety wygląda to jak byś inspirował się na logu aimp ale nie jest identyczne więc moim zdaniem nie jest to plagiat ale to tylko moje zdanie ;]

nie wierze, że nigdy nie widziałeś logo AMP

tak jak ktoś juz pisał - logo jeśli jest opatentowane to ma zapisane dokładne proporcje itd … jak np tu masz taki głupi przykład

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c … argepl.jpg

twoje A sie troche rózni wiec nie masz sie o co martwić :stuck_out_tongue:

Oczywiście, że jeśli twierdzi iż jest to jego dzieło nigdy się nie udało by mu tego przed sadem udowodnić chyba, że miał by rysunki projekty z przed czasów pojawienia się tego znaczka w AIMP. Jednak tak czy siak póki nie zarabiasz na tym to nikt przy zdrowych zmysłach się do ciebie nie doczepi z tej firmy. Poza tym słowo plagiat jest tu mocno nadużywane. ja bym powiedział ze są bardzo podobne. Kto go tam wie. Może chłopak stworzył skórkę do tego programu wtedy była by zabawna sytuacja z tym logiem :smiley: bo było by ono ciekawą interpretacją, niczym “niania frania” i “niania” :wink: albo “Don Matelo” i “Ksiądz Mateusz”, inaczej mówiąc mógł by mieć ciche przyzwolenie na korzystanie z tego a zarazem mówienie że to jego dzieło :D:D prawo jest w tej kwestii zawiłe :D:D:D: #-o #-o #-o #-o

Bardzo chybione porównanie, obydwa seriale są robione na licencji oryginalnych wersji a co za tym idzie mają na to pozwolenie.

dlatego nie jest to chybione porównanie :slight_smile: a wolna interpretacja tłumaczenia i gry aktorskiej jest tą istotną różnica szczególnie, że napisałem wcześniej

do czego to porównanie się odnosiło :slight_smile:

Plagiat… nawet jak istnieje różnica między tymi logami to pamiętajmy, że jedno i drugie kojarzy się AIMP co sami przyznacie no chyba że w tym wypadku http://www.aimp.ru/files/skins/Blackstyle.jpg zmiana kolorystyki i inne dodatki kosmetyczne w logu pozbawiają je same miana oryginału i praw do reprezentowania produktu … w tym wypadku to też interpretacja tego logo i to w takiej formie jaką przytoczyłem wcześniej :slight_smile:

Na samej stronie producenta jest już dość dużo różnorodnych wariacji tego tematu iż sam bym się zastanowił czy jeną z nich nie jest autorstwa lub źródłem awatara autora tematu

Tylko … poco to wszystko jak chłop ma zamiar to tylko i wyłącznie używa n forum tego znaczka to na oskarżenia, iż to plagiat może odpowiedzieć bez większych reperkusji “Spoko wygląda nie”. I to wszystko.

Ale jak sam autor loga stwierdził nie ma on zezwolenia, czy licencji czy jak tam zwał :slight_smile:

Z drugiej strony instytucje publiczne jakimi są telewizje nie mogą sobie pozwolić na bezprawne działanie.

Do czasu kiedy to logo będzie tylko forumowym awatarem, można spać spokojnie. Gorzej mogło by być gdyby zostało ono użyte do celów komercyjnych.

nie widziałem by napisał, że nie ma pozwolenia ale można tak domniemać, wtedy masz racje. swoją drogą zależy czy na swojej stronie używa to jako znak firmowy :wink:

Inaczej, telewizja nie może sobie pozwolić na bez prawne działanie fakt ale czy przytoczone przeze mnie przykłady nie uświadamiają, iż pewne wariacje mogą być uznane za plagiat. Z drugiej strony może powiedzieć zę to tylko ta sama inspiracja literą rosyjską “A”