Czy molex może zasilić taśmę LED?

Mam pomysł, żeby kupić 30cm czegoś takiego i podpiąć pod złącze molex aby włączało się razem z komputerem. Wymagane zasilanie to 12V DC, więc jeśli podłączę pod zółty (+12V) i czarny (masa) ma takie coś prawo zadziałać?

0,2A dioda. Policz sobie. 30 cm to jest jakieś 36 szt 36x0,2 to jest 7,2A. - za dużo trochę

Cytując ze strony aukcji:

Poza tym jedna dioda potrzebuje 0,02A, a nie 0,2A. Więc będzie to potrzebowało prądu 0,36A, który dla zasilacza problemem żadnym nie będzie. Innymi słowy - wszystko będzie działać, jak powinno.

Mylisz sie kijek, mam taka taśme. To są diody “mocy” one biorą po 0,2A. Oczywiście jak to jest taka jak wskazana. Taśmy ze zwykłymi diodami tok, po 0,02A ale to sę takie w wężu. Może inaczej. Jeżeli to jest taka kwadratowa dioda o boku około 2 mm (żółciutki kwadracik) to jest napewno 0,2A a jak taka okrągła co w środku sa jakby takie 2 szare druciki to 0.02A. Moja ma 1,2 m i tym można oświetlić praktycznie cały pokój - odpowiada to żarówce o mocy około 400 W. Każda taka dioda odpowiada żarówce 3W.

Mała poprawka. Bo ta taśma jest w układzie szeregowo - równoległym na 12V to wtedy jest trochę inaczej. Przy 30 centymetrach masz wtedy 1,2A. Ba ja tez mam szeregowo-równoległa to mierzyłem teraz prąd i mam dokładnie 5 A przy 120 cm

Sugerując się danymi podanymi na aukcji, można bez większego problemu wyliczyć, jakiego prądu potrzebują.

Wystarczy przekształcić wzór na moc, a chyba nie muszę go przypominać. I wynik bynajmniej nie będzie zbliżony do 0,2A.

W sumie, to najpierw powinniśmy sprecyzować, o której aukcji mówimy. Tak, czy inaczej, na wszystkich wartości są dość zbliżone i nigdzie nie będzie 0,2A.

Zapomniałem dodać, że interesuje mnie wersja 3 diody na 5cm czyli razem by wyszło 18 a nie 36. Ja kompletnie się na tym nie znam więc liczę na waszą pomoc.

Czyli mówisz np. o pierwszej aukcji - http://allegro.pl/od-5cm-3led-tasma-lis … 72572.html

Problemu nie będzie, wszystko będzie działało jak należy.

Jeszcze jedno pytanko. Złącze molex ma dwie masy. Jest jakieś znaczenie do której to podłączę?

Nie ma znaczenia.