Czy monitor się wypalił?

Mam monitor ledowy od 6 lat, ten model: https://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/802990

Jestem z niego bardzo zadowolony i nie miał żadnej awarii, ani martwych pikseli, od pewnego czasu mam jednak wrażenie, że kolory są przytłumione, szare, a podświetlenie słabe. Ponadto mam wrażenie czarnych “mroczków” i słabego odświeżania. Próbowałem mieszać z ustawieniami kolorów, ale wygląda to słabo, tak jakby się wypalił. Poza tym bolą mnie oczy od patrzenia na ten monitor. Podobne wrażanie miałem z poprzednim monitorem, który miał 5 lat i pracował jeszcze w technologii podświetlenia świetlówkowego (model 2005 roku). Negatywne wrażenie pojawiło się po wizycie w sklepie elektronicznym i obejrzeniu monitorów na wystawie z pięknym, głębokim i ostrym obrazem (chyba psi).

Czy monitor może pogorszyć swoje wyświetlanie po kilku latach, czy to moje subiektywne wrażenie?

Próbowałeś kabel sygnałowy wymienić??

Ależ skąd! Może pogorszyć i pogarsza wyświetlanie, w związku z czym w ciągu 14 lat wymieniłem 4 monitory.

1 polubienie

Lampy się wypalają więc jak najbardziej.
LEDy powinny być bardziej trwałe, w praktyce różnie z tym bywa.

1 polubienie

Wiem, że to może wydawać się głupie, ale spotkałem się już z różnymi przypadkami. Czy matryca jest czysta?