Czy Morskie Oko jest zamarznięte?

Pytam, bo nie mogę znaleźć informacji. Planuję wypad do Zakopanego na sesję zdjęciową na Morskim Oku.
Jednak z powodu, że w tym roku mamy jakąś patologiczną późną jesień zamiast zimy, mam obawy czy jest na tyle zamarznięte że można po nim chodzić. Czy osoby z Zakopanego i okolic mogą udzielić informacji o stanie zamarznięcia jeziora? Dostępne kamery w internecie są chyba zepsute bo pokazują same zdjęcia i nic na nich nie widać.

1 polubienie

Niestety mieszkam w Gdyni i stąd nie widać.

1 polubienie

To nie późna jesień tylko zmiana klimatu, której usilnie zdają się nie widzieć negacjoniści klimatyczni.

Tak czy inaczej jest to ultrazłe, już wolałem mrozy po -20 niż szarugę. I tak jest zimno, a ze śniegiem to zawsze ładniej (choć kierowcy narzekają). Pytanie czy w górach jest zima i czy to jezioro jest zamarznięte?

Nad morzem czy w górach bywa zimniej. We wspomnianej Gdyni może nie było zimno pod koniec grudnia, ale zimniej, niż na zachodzie Polski. Choć w zeszłym roku w Trójmieście było zimniej, 2 lata temu to prawie zamarzłem, a na zachodzie prawie że wiosna.

Tyś w górach był jak ja na pontonie :joy:
Na południu potrafi być 20 stopni różnicy na przestrzeni 50km… a w górach… na góry trzeba się przygotować o każdej porze roku, szczególnie zimą :wink:

btw. zdjęcia zrobisz zawsze ładne :wink:

Jest zamarznięte i przysypane śniegiem. To Tatry wysokie i tam zima jest normalna.

Tu masz podgląd:
http://kamery.topr.pl

2 polubienia

Bo nad morzem jest a) wilgotno i b) zawsze wieje
A to potęguje uczucie chłodu :slight_smile:

Tak, jest zamarznięte. Przechodziłem nim 23 stycznia.

2 polubienia

Jest trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Z Opalonego czy z Czuby czasem lawiny schodzą aż na drogę. Wybierasz sie w Tatry to tu zagladaj
http://pogoda.topr.pl/

1 polubienie

tego śniegu jest nadal tyle co kot napłakał w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Edit: sprawdź wcześniej pogodę, właśnie widzę pierwsze prognozy na około 10lutego z niezłym huraganem

Jak to jest tyle co kot napłakał . Zdjęcie z dzisiaj w drodze na Kondratową

1 polubienie

@skrzek @macminik dziękuję bardzo za informacje :slight_smile:

Obecnie pada. Więc wygląda, to jak wygląda - co zresztą bardzo mnie cieszy. Śnieg po opadzie ulega naturalnemu ubiciu pod własnym ciężarem.
Porównując do ilości śniegu z ubiegłego roku… Teraz nadal jest go niewiele :confused:

Niewiele? Jak do schroniska na Kondratowej trzeba było brnąć. Bez obawy dosypie i będzie taka jak w styczniu ubiegłego roku.

zadzwon do schroniska obok

Byłem przedwczoraj nad Morskim Okiem i jest zamarźnięte oraz warstwa śniegu.

1 polubienie

Wiem.