Czy może być jakiś problem po włożeniu dysku ze starymi sterownikami do nowego komputera?

Witam, chciałbym się tu zapytać o jedną rzecz. Od dawna miałem problem z komputerem. Zepsuł mi się w nim dysk twardy. I mam zamiar włożyć do niego dysk ze starego komputera. Tylko na tym starym dysku są zainstalowane sterowniki do innej karty graficznej. I moje główne pytanie jest taki czy może coś się stać że sprzętem, jeżeli włożę ten stary dysk że sterownikami starymi do innego sprzętu.

Dla osób które będą pisać żebym uruchomił ze starą kartą powiem, iż jest to niemożliwe ponieważ spaliła się ona. Prosze o pomoc.

Nic się nie stanie.

Czyli jak podłącze ten dysk normalnie się odplai i po tym będę mógł odinstalować stare sterowniki i po tym zainstalować nowe tak?

Jak chcesz przełożyć dysk ze starego komputera to pewnie będziesz chciał tam zainstalować system operacyjny jaki miałeś w nowym, więc dysk sformatujesz i dobierzesz odpowiednie sterowniki (nie tylko karty graficznej ale i wszystkich innych podzespołów)

W nowym miałem ten sam system co w starym i chyba nie będę miał zamiaru formarować tego starego dysku.

No to próbuj przenieść. Nic się nie zepsuje, najwyżej coś nie będzie działać.

Szansa na poprawne działanie jest minimalna :wink: Zależy jak stary był stary i jak nowy jest nowy. W przypadku procesorów i kart z jednej rodziny może wstać bez problemu. Jeżeli jednak zachcesz przełożyć z Intela na AMD, to lepiej zrobić format. :wink: Popsuć nic nie popsujesz, najwyżej będzie Blue Screen, wtedy daj naprawę i może wstanie, jak nie…format c.

Jeżeli chodzi o procesory to tej samej rodziny jak wiem. A jeżeli chodzi o kartę graficzną to w starym była Integra a w nowym jest GTX.

Stawiam dolary przeciwko orzechom, że prędzej zobaczysz blue screen niż ekran logowania :wink:

Dysk możesz przełożyć, ale więcej czasu poświęcisz na doprowadzenie Windows do stanu używalności niż na zainstalowanie go od nowa. To nie Linux.

1 polubienie

rodzina to nie znaczy intel = intel, chodzi bardziej np. “Buldozery” vs “Ryzeny” w AMD :wink: W obrębie Ryzenów podmianka będzie bezproblemowa, ale przy przekąłdaniu dysku z “Buldozera” do “Ryzena” niekoniecznie.
No nic, próbuj, tylko jak raz nie odpali, to faktycznie szybciej będzie reinstalować (ważne pliki zgraj sobie na usb).

1 polubienie