Czy może ktoś mi pomóc w skonfigurowaniu linuxa?

Czy może mi ktoś pomóc, bo nie mogę uruchomić mojego huawei’a na mandrivie (pulpit KDE) w global3g ponieważ wyskakuje błąd, w którym piszę że muszę zainstalować KDESU i czy ktoś mógł bi mi podesłać ten plik albo chociaż napisać jakiś inny sposób żeby zapisać ustawienia, bo nie mogę korzystać z internetu na linuxie.

jasiutrzciel , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Na płycie z Mandrivą nie ma tego pakietu? Włóż płytę i wpisz w terminalu:

su -c 'urpmi kdesu'

Pozdrawiam!

zrobiłem tak jak napisałeś, włożyłem płytę, wpisałem dokładnie

su -c 'urpmi kdesu'

i podałem hasło. Niżej mi wyskoczyło

bash: urpmi: nie znaleziono polecenia

:frowning: . Sory bo dla niektórych moje problemy mogą wydać śmieszne ale ja mam linuxa od dzisiaj i dopiero się go ucze :smiley:

Znalazłem tylko to ftp://ftp.pbone.net/mirror/ftp.sourcefo … 0.i386.rpm

Pobierz do katalogu domowego i zainstaluj poleceniem:

su -c 'rpm -ivh kdesudo-1.0-0.i386.rpm'

Co do konfiguracji połączenia sieciowego to możesz spróbować uruchomić ten program z uprawnieniami administratora przez terminal w ten sposób:

su -c global3g

i powinieneś bez problemu skonfigurować połączenie.

A nie szkodzi, w końcu są “uczniowie” i “nauczyciele” :stuck_out_tongue: Po to jesteśmy na forum aby pomagać innym, jednak podpowiem tylko tyle, że musisz po prostu dużo czytać o Linuksie. Obsługi Windowsa uczą w szkołach, Linuksa nawet jeśli to w nielicznych przypadkach, więc nauka Windowsa wydaje się łatwiejsza a w przypadku Linuksa niestety trzeba zdobywać wiedzę samemu :slight_smile:

Pozdrawiam!