Czy możliwa jest instalacja GRUBa na CD?

Witam!

Chciałbym wiedzieć czy jest możliwość zainstalowania bootloadera linuxa na płycie CD.

Mam Windows i nie chcę widzieć gruba czy lilo , bo ciągle psują mi mbr’a i windows nie startuje (umiem to naprawić ale tracę przez to dostęp do linuxa)

Wiem ,że jest możliwość zainstalowania gruba na floppy , ale jeśli sie takiego napędu nie ma, a płyta główna nie obsługuje bootloadera z klucza USB , to czy da się uruchomić tego linuxa z CD?

O co mi chodzi- Chcę uruchomić linuxa , wkładam do cd płytę odpowiednią , pokazuje się grub , linux uruchomiony, chcę włączyć Windowsa to nie wkładam płyty a bootloader z redmond włącza mi Windowsa

Czy da się tak zrobić?

Pierwszy akapit jest zły…Da się zrobić, że nie potrzebny jest GRUB na niczym innym niz dysku…

czyli można go zainstalować na CD czy nie?

Można, ale do Twoich potrzeb to głupota :slight_smile:

http://linux.derkeiler.com/Mailing-List … 01508.html

Mógłbyś dać coś po polsku albo chociaż napisać co mam robić krok po kroku , nie potrzebuję żadnego splash’a i innych rzeczy mogą być ale nie muszą , moje wymaganie to tylko Grub albo LiLo na cd , nie musi tez mieć funkcji wyszukiwania bo Linusa zawsze mam na jednej partycji - hdb6

Macintosh , sugeruję skorzystać z pomocy wujka Googla:

http://tnij.org/btvz

http://tnij.org/btv0

Windowsowy Bootloader powinien móc ładować inne bootloadery do pamięci. Musisz jednak poszukać czegoś do zrobienia kopii MBR pod Windows i odpowiednio wyedytować pliczki systemowe(nie pamiętam dokładnie, jak, więc będziesz musieć poszukać).


Przepraszam za błąd. Pierwsza myśl zawsze jest dobra i niekiedy nie ma sensu upraszczać. Kopie MBR musisz zrobić z Linuksa(bo inaczej dokonałbyś kopii Windowsowego MBR-a) i musisz mieć dostęp do partycji Windowsa(ntfs-3g). Wsadzasz zachowany MBR na partycję z Windows, edytujesz pliki systemowe i przywracasz Windowsowego MBR-a.