Czy możliwa jest migracja z linuxa na linuxa


(kikamil) #1

konkretnie z xubuntu 17.04 na linux mint xfce sprzęt to macbook pro 2011


(pocolog) #2

Jeśli działa XUbuntu to będzie też działał Mint.


#3

Jest możliwa. Pytanie co chcesz osiągnąć? Masz 2 bliźniacze dystrybucje, z których w Mint ok. 99% paczek jest z *buntu. W repozytorium Minta jest dosłownie 5 paczek na krzyż, które coś zmieniają w *buntu. Jeśli po prostu chcesz je mieć, to… do obecnej wersji Xubuntu dodaj repozytoria Mint 18 (zdaje się, że będą odpowiednie).


(Johny) #4

To jest kwestia co ci bardziej się podoba,przypada do gustu.Mint i Ubuntu pochodzą z Debiana,to jest taki opakowany Debian,stąd pakiety .deb,więc tam 98-99% rzeczy jest to samo.Xubuntu różni się środowiskiem graficznym,zamiast Gnome jest Xfce,tapetami.


(roobal) #5

Oczywiście, że jest możliwa. Pytasz jak to zrobić?


(kikamil) #6

tak czy na ubuntu jest jakieś narzędzie do kopiowania plików na inną dystrybucie czy trzeba od nowa wszystko


#7

Nie, nie ma “narzędzia do kopiowania plików na inną dystrybucję”. Podaj konkret, co dokładnie chcesz zrobić (tj. co chcesz zachować) oraz przede wszystkim czy masz odrębną partycję domową (/home).

PS: Swoją drogą - podmieniasz (a w zasadzie dodajesz) repozytoria Minta opartego o tę samą wersję, w której masz Xubuntu, aktualizujesz system, instalujesz paczki (meta) Minta, które Ci odpowiadają i… przeszedłeś na Minta. Najprościej jak można. Niczego nie trzeba kopiować, nie trzeba instalować systemu.
Mint w wersji XFCE to jest na prawdę vampire distro. Dodaje swój groszkowy wystrój, kilka aplikacji i tyle. Cała reszta pochodzi z *buntu.