Czy mozliwe jest naladowanie urzadzenia portem HDMI z monitora na kablu hdmi-micro usb?

Witam

Jestem posiadaczka PS4 Slim, monitora AOC C24G i glosniczka Creative 1C. Jako, ze PS4 Slim nie posiada AUX, jestem zmuszona podlaczyc głośniczek Creative 1c do monitora. Problem polega na tym, że lubie miec porzadek z kabelkami, a w tej chwili nie jestem w stanie tego osiagnac. No i teraz tak… PS4 jest podlaczone HDMI do monitora, z monitora idzie kabel AUX do glosniczka, a z glosniczka kabel mico USB do konsoli. Kolo sie zamyka. Monitor nie posiada wbudowanych glosnikow oraz wejścia USB, za to posiada DisplayPort x 1, HDMI x 2, VGA x 1. I pytanie - czy kabel hdmi-micro usb podlaczone z drugiego portu HDMI do glosniczka sprawi ze bedzie sie glosnik ladowal? Glosniczek ma bardzo maly akumulatorek, dlatego chcialabym aby byl caly czas podpiety.

Na Aliexpress widzialam transmitery ktore umozliwilyby polaczenie przez bluetooth, ale one tez wymagaja ladowania. Moze mozliwie jest inne rozwiazanie?

Coś takiego? :
https://m.pl.aliexpress.com/item/32695872169.html

Myslalam o takim rozwiazaniu, ale szukam takiego ktore nie wymaga zajmowania portu w PS4 bo to slabo wyglada, a niestety PS4 Slim USB ma tylko sprzodu.

To kup transmiter Bluetooth audio.