Czy możliwe jest podłaczenie laptopa z pc zeby

czy możliwe jest podłaczenie laptopa z pc (komputerem stacjonarnym) zebym mogł na laptopie korzystac z internetu?? mam łacze radiowe i kabelek sieciowy-normalnie moge przesyłac dane z laptopa do komputera i w odwrotnym kierunku ale niewiem co mam zrobic zebym mógł korzytsac na laptopie z internetu. Poproszę o proste wytłumaczenie i opisanie jezeli to mozliwe

Z góry dziekuje:)

Złączono Posta : 14.12.2005 (Sro) 18:39

dodam tylko ze dostep do onternetu mam na komputerze stacjonarnym a chciałbym łaczyc sie takze z laptopa…zeby dwa mogły pracowac w internecie jednoczenie…a komputery podłaczone sa kablem typu skrętka

włączasz kreatora małej sieci domowej na obydwu kompach i podajesz taką samą grupę roboczą na obydwu

na tym co ma neta ustawiasz ten komputer łączy się z internetem inne komputery łączą się za pośrednictwem tego komputera

a na drugim ten komputer łączy się z internetem za pośrednictwem innego komputera

i powinno działać

no dobrze ale jak mam skonfigurowac laptopa…na stacjonarnym mam int radiowy i adres 192.168.0.22 brama 192.168.0.1 maska 255.255.255.0…jakie adresy mam wpisac w laptopie?? na swoim kompie nie moge zmienic bo mnie wywala i sam niemam internetu…

jak to zrobic czy jest do tego jakis specjalny program czy wystarczy tylko odpowiednio to wszystko ustawic ??

jeżeli na obydwóch komputerach jest XP to tak:

http://dobreprogramy.pl/demonstracje/siec_domowa.htm

Nie ma potrzeby stosowania żadnych programów, wystarczy odpowiednio skonfigurować połączenie.

zrobiłem zgodnie z instrukcja miejsca sieciowe mi znajduje moge przesyłac pliki z jegnego na drugi komp ale problemy sie pojawiaja w momencie przestawienia adreu IP na uzyskaj automatycznie, wtedy pojawia mi sie napis pobieranie adresu sieciowego i klapa bo zadnego nie moze pobrac:( prosze o pomoc czy ja cos robie zle czy cos innego trzeba zmienic

dodam tylko ze mam internet bezprzewodowy dres ip 192.168.0.22

brama 192.168.0.1

za pomog z góry dziekuje:)