Czy mozliwe jest przechwytywanie obrazu tv mając katrę...?

no więc czy mozliwe jest przechwytywanie obrazu telewizyjnego mając katrę graficzną ATI Radeon 9550,

a jeżeli bedę miała kartę NVIDIA GeForce FX 5200 czy jest mozliwe nagrywanie obrazu na twardy??? jeśli którs z tych opcji jest mozliwa napiszcie mi jak to sie robi ?? :stuck_out_tongue:

nie ma mozliwosci, karta graficznai nie ma nic do tego, trzeba miec karte telewizyjna ewentualnie taka karte na usb do zgrywania obrazu ale one sa droooogie :wink:

karty graficzne z wejściem/wyjściem vivo mają taką możliwość

do takich kart zaliczamy np:

Radeon 9200 Vivo

koszt takiej karty to ok 300 zł

nie polecam jednak tak zgrywać poniewzż jest bardzo słaba jakość

ja mam tam jakoms karte Tv ale niewiem jak sprawdzic jakom, tzn.niewiem czy o to chodzi, mam taki kabel ktory moge podłączyc do telewizora, wiem tylko tyle ze moge z kompa ogladac obraz na telewizorze, np film (juz tak robiłam).WIĘC jeżeli posiadam ta kartrę televizyjną to jak mogę nagrac obraz z telewizora??? czy potrzebne sa do tego jakieś inne kable niz ten ktory posiadam??? Odpiszcie proszę

Oczywiście że TAK.

Musisz mnieć kabel s-video, podłączasz go do Karty TV i do Telewizora. Odpowidnim programem nagrywasz to co leci w TV na swój komputer.

PZDR

jakim programem, ale /Cenzura/ napewno, idzie nagrac?? (sory ale jestem początkujaca, ze tak mozna powiedziec), jezeli znacie jakis program to napiszcie jak sie nazywa i jakis opis jak sie go uzywa???

a z tom kartą mam taki mały problemik też, jak oglądam obraz z kompa na telewizorze, to kolory sa jakies takie ciemne.


Daruj sobie takie słowa. lazikar

TAK

Ja mam płyte ze sterownikami + program, każda karta TV dostaje dodatkowo program do tego… ja mam WinFast PVR (RLeadtek).

Ale poszukam programu do takich żeczy bo napewno są…

Napewno masz gdzieś konfoguracje, opcje do ustawiania kolorów…

PZDR

jeżeli chcesz nagrać program tv to po co ci podłączać do kompa telewizor masz przecierz kartę tv w kompie wepnij do karty kabel antenowy i zgrywaj na dysk obraz tv np. za pomocą windvr możesz też zgrywać obraz z kamery czy magnetowidu , a z karty graficznej używaj wyjścia tylko do oglądania nagranych obrazów na dysku nie na monitorze tylko na ekranie tv

Nie ma co zbytnio szukać jest mnóstwo prog.do przechwytywania np.

Nero ,Cyberlink Power director ,Pinnacle Studio, Ulaned Video Studio

tymi programami nie tylko przechwycisz video ale i je “obrobisz”

Nie wiem jaką masz kartę TV ,ale prawdopodobnie powinna mieć

sama w sobie “magnetowid” i można zgrywać na dysk przy jej pomocy

Radzicie ziutce czym ma zgrywać obraz, a ja po przeczytaniu jej wypowiedzi wcale nie jestem pewien czy ona to jes tw stanie sprzętowo zrobić.

ziutka_a - karta graf. z wyjściem tv to nie to samo co karta telewizyjna (tuner tv). Co ty masz własciwie u siebie w kompie bo z tego co piszesz wyżej to nie jest jasne za bardzo :?

Dokładnie tak. Chyba że masz na karcie graficznej wyjście i wejście (tv-in, tv-out) w tedy masz możliwości podobne jak karta TV (tuner). Więc jeżeli masz TYLKO karte graficzną z wyjściem tv-out to nie ma szans na nagrywanie z TV na PC, tylko możesz przesłać obraz z komputera na TV.

PZDR

o jej :stuck_out_tongue: wielkie dzieki, wiec problem się wyjasnił nistety mam tylko kartę graf. z wyjściem tv (czyli chyba tv-out - bo tak pisze z tyłu kompa), ale naprawde dzieki wam ze mi radziliscie, całuski dla was :*

>>post 2 <<<<

a u mojej ciotki jest jakies s-video -co to jest wałasciwie, moze o to chodzi


Używaj funkcji zmień. Lazikar