Czy możliwe jest włamanie...?

Nie znam się na włamaniach, więc chciałabym zapytać, czy możliwe jest włamanie z komputera o adresie ip: 192.168.0.1, ktory pochodzilby spoza mojej sieci? Dodam ze mamy mala siec osiedlową, w ktorej jest 5 komputerow i zrobiona jest maskarada. Strasznie wkurza mnie, ze ktos ciagle probuje sie do mnie wlamac i dlatego potrzebuje dowodow zeby utrzec mu nosa :stuck_out_tongue:

Prosze o odpowiedz!

Pozdrawiam!

Do mnie cały czas któś się włamuje i jakoś nic mi to nie przeszkadza.Nie odpłacaj się tym samym.

Zainstaluj firewalla i po kłopocie :slight_smile:

Trudno Ci będzie, dlatego, że możr to być serwer proxy

Firewalla mam zainstalowanego i to on wykrywa mi te ciągłe włamania. Ale nie rozumiem drugiej odpowiedzi- w jaki sposob server proxy moze dokonywac właman?

masz ataki a dokładniej ktoś Ci skanuje porty ;]

Wiem, że mam ataki, ale w całej tej sprawie chodzi mi o to, czy tych ataków moze dokonywac ktos z adresu ip: 192.168.0.1 spoza sieci lokalnej. Dodam jeszcze ze mamy SDI.

Proszę o pomoc! I o co chodzi z tym serwerem proxy, czy moze mi to ktos wyjaśnic?

w/g ,mnie tak

normalna sprawa - możesz sobie zmienić IP

popatrz:

http://www.proxy4free.com/page1.html ;]

Ale napewno?

Bo jeszcze chciałam dodać, ze to ip (w naszj sieci) jest przypisane do tego urzadzenia z tpsa (terminala?)

I w momencie kiedy koleś probował sie do mnie włamac nie miałam internetu(robil to co 1 sekunde :evil: a firewall go blokował)