Czy możliwy jest upgrade win xp 32 bity do win 8 64 bity

(Konrad Mlynski7) #1

witam,

mam takie pytanko, nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Kiedyś sprawdzałem swój sprzęt pod kątem zgodności z wersją 64 bitową systemu jakąś aplikacja internetową. Nigdzie nie mogę jej teraz znaleźć. Wiem że mój komputer nie obsłuży 64 bitów. Bo ta aplikacja pokazała jakąć niezgodność i przy upgrade z win xp do 8 też instalator wybrał wersję 32 bity. Chciałbym dowiedzieć się gdzie tkwi problem i ewentualnie coś wymienić i przeinstalować system. Na stronie Intela jest napisane, że mój procesor spełnia wymagania 64 bitowych systemów (core 2 quad q9400) mam 4GB RAM, ale nie wiem co jeszcze brakuje.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.

Pozdrawiam 

(bart86) #2

zgodność z systemem x64 to tylko procesor 64-bitowy reszta komputera nie ma na to wpływu, twój procesor jest 64-bitowy i taki system będzie działał

ale kluczem jest tu upgrade WinXP miałeś 32-bitowy i upgrade się też zrobił w wersji 32-bitowej przy 4GB ramu możesz to sobie w sumie odpuścić ale już będzie problem jakbyś chciał go dołożyć więcej bo więcej niż 4GB system 32-bitowy nie obsłuży

(Konrad Mlynski7) #3

a nie mozna zrobić jakoś upgrade z 32 bity na 64 bity?

(Łukash) #4

Nie można.

(xyzzyx) #5

Płyta z wersją 64bitową i instalujesz bez problemu. Oczywiście zakładam że posiadasz klucz do wersji 32bitowej(wcześniejszy upgrade z XP).

(Konrad Mlynski7) #6

hmmm, czyli jak bym skąbinował win xp 64 bit to on by się zainstalował z mojego klucza do wersji 32 bitowej?

(xyzzyx) #7

-oczywiście klucz do wersji 32bitowej W8

(bart86) #8

nie musisz mieć klucz do W8 x64 a ty masz do W8 x86

(xyzzyx) #9

-Klucz jest ten sam. Jeżeli ma XP 32bit, robi najpierw upgrade do W8 32bit (innego upgrade8u nie zrobi). Następnie z płyty jeszcze raz instaluje W8 ale już 64bit. Klucz jest ten sam do 64bit co do 32bit.    Przerabiałem to.

(SilberPunkt) #10

Nie wypisujcie bzdur… Nie można zrobić uaktualnienia z Windows XP do Windows 7/8 inaczej jak przez pełny format. A przy pełnym formacie można już spokojnie instalować wersję 64-bitową (upgrade zawiera dwa nośniki do wyboru). 

:roll:

(demisen) #11

Obsłuży, ale nie będzie wstanie zaadresować.

(demisen) #12

Jesteś pewien ?

http://www.dobreprogramy.pl/Obin/Upgrade-Windowsa-1.0-do-Windowsa-8-Pro,41295.html

(xyzzyx) #13

SilberPunkt-jeszcze raz napiszę: przerabiałem to. Kolega wyraźnie pyta o upgrade. Jeżeli XP miał 32bity to do takiego samego zrobi upgrade.  Jeżeliby chciał z sieci sciągnąć W8 (po wcześniejszym upgrade oczywiście aby uzyskać klucz) na swój komputer, również sciągnie wyłącznie wersję 32bit.  Trzeba poprosić o sciągnięcie kogoś kto już ma  64bitwą wersję i z płyty zainstalować ponownie W8 64bit  u siebie.   Można oczywiście zakupić W8 z płytą w sklepie, nie wiem jaka aktualnie jest cena, mnie na samym początku roku przy opisanej metodzie kosztował 126zł.  w wersji Pro + Windows Media Center Pack.

(Konrad Mlynski7) #14

no ja mam upgrade na orginalnej płycie. Czyli jeszcze raz, ściągam na innym kompie xp 64 bitową instaluje u siebie z moim kluczem 32 bitowym i robie upgrade do W8 ?

(Konrad Mlynski7) #15

Ja teraz gdzieś jeszcze wyczytałem że z tej płytki W8 64bitowej można zrobić czystą instalację. Czy to prawda? zaznaczam, że to jest płyta do upgrade. 

(Dimatheus) #16

galath , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(SilberPunkt) #17

Tak. Jestem pewien. Napisałem wyraźnie, że upgrade jest możliwy ale nie w formie nakładki a czystej instalacji a to chyba różnica.

Wklejony przez Ciebie link ma się nijak do tematu, bo autor tego doświadczenia dokonuje aktualizacji wszystkich systemów po kolei, czyli między innymi z XP do Visty co było oczywiste. Od Seven nie można już robić aktualizacji nakładkowej na XP.

(SilberPunkt) #18

Można, ale pozostaw na dysku zainstalowanego Windowsa XP bo instalator będzie sprawdzał, czy jesteś posiadaczem legalnej kopii wcześniejszych wersji systemu. Oczywiście instalatora uruchamiasz z bootowalnej płyty a nie z poziomu uruchomionego Windowsa XP. Usunięcie Windowsa XP z dysku przed instalacją Windows 8 będzie skutkowało wyświetleniem komunikatu informującego o tym, że ta wersja instalacyjna systemu służy do instalacji aktualizacji a nie nowej instalacji.

(Konrad Mlynski7) #19

Czyli poprostu nie zainstaluje?

Jak zainstaluje xp 32 bity i będe chciał uruchomić instalator z bootowalnej płyty 64 bitowej, to bez problemu zainstaluje system?

zrobiłem tak jak pisał xyzzyx, na moim W8 32 bity zrobiłem czystą instalację z bootowalnej płyty i mam już 64 bity. Wielkie dzięki :slight_smile:

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak