Czy możliwy jest upgrade win xp 32 bity do win 8 64 bity

witam,

mam takie pytanko, nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Kiedyś sprawdzałem swój sprzęt pod kątem zgodności z wersją 64 bitową systemu jakąś aplikacja internetową. Nigdzie nie mogę jej teraz znaleźć. Wiem że mój komputer nie obsłuży 64 bitów. Bo ta aplikacja pokazała jakąć niezgodność i przy upgrade z win xp do 8 też instalator wybrał wersję 32 bity. Chciałbym dowiedzieć się gdzie tkwi problem i ewentualnie coś wymienić i przeinstalować system. Na stronie Intela jest napisane, że mój procesor spełnia wymagania 64 bitowych systemów (core 2 quad q9400) mam 4GB RAM, ale nie wiem co jeszcze brakuje.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.

Pozdrawiam 

zgodność z systemem x64 to tylko procesor 64-bitowy reszta komputera nie ma na to wpływu, twój procesor jest 64-bitowy i taki system będzie działał

ale kluczem jest tu upgrade WinXP miałeś 32-bitowy i upgrade się też zrobił w wersji 32-bitowej przy 4GB ramu możesz to sobie w sumie odpuścić ale już będzie problem jakbyś chciał go dołożyć więcej bo więcej niż 4GB system 32-bitowy nie obsłuży

a nie mozna zrobić jakoś upgrade z 32 bity na 64 bity?

Nie można.

Płyta z wersją 64bitową i instalujesz bez problemu. Oczywiście zakładam że posiadasz klucz do wersji 32bitowej(wcześniejszy upgrade z XP).

hmmm, czyli jak bym skąbinował win xp 64 bit to on by się zainstalował z mojego klucza do wersji 32 bitowej?

-oczywiście klucz do wersji 32bitowej W8

nie musisz mieć klucz do W8 x64 a ty masz do W8 x86

-Klucz jest ten sam. Jeżeli ma XP 32bit, robi najpierw upgrade do W8 32bit (innego upgrade8u nie zrobi). Następnie z płyty jeszcze raz instaluje W8 ale już 64bit. Klucz jest ten sam do 64bit co do 32bit.    Przerabiałem to.

Nie wypisujcie bzdur… Nie można zrobić uaktualnienia z Windows XP do Windows 7/8 inaczej jak przez pełny format. A przy pełnym formacie można już spokojnie instalować wersję 64-bitową (upgrade zawiera dwa nośniki do wyboru). 

:roll:

Obsłuży, ale nie będzie wstanie zaadresować.

Jesteś pewien ?

 

http://www.dobreprogramy.pl/Obin/Upgrade-Windowsa-1.0-do-Windowsa-8-Pro,41295.html

SilberPunkt-jeszcze raz napiszę: przerabiałem to. Kolega wyraźnie pyta o upgrade. Jeżeli XP miał 32bity to do takiego samego zrobi upgrade.  Jeżeliby chciał z sieci sciągnąć W8 (po wcześniejszym upgrade oczywiście aby uzyskać klucz) na swój komputer, również sciągnie wyłącznie wersję 32bit.  Trzeba poprosić o sciągnięcie kogoś kto już ma  64bitwą wersję i z płyty zainstalować ponownie W8 64bit  u siebie.   Można oczywiście zakupić W8 z płytą w sklepie, nie wiem jaka aktualnie jest cena, mnie na samym początku roku przy opisanej metodzie kosztował 126zł.  w wersji Pro + Windows Media Center Pack.

no ja mam upgrade na orginalnej płycie. Czyli jeszcze raz, ściągam na innym kompie xp 64 bitową instaluje u siebie z moim kluczem 32 bitowym i robie upgrade do W8 ?

Ja teraz gdzieś jeszcze wyczytałem że z tej płytki W8 64bitowej można zrobić czystą instalację. Czy to prawda? zaznaczam, że to jest płyta do upgrade. 

galath , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak. Jestem pewien. Napisałem wyraźnie, że upgrade jest możliwy ale nie w formie nakładki a czystej instalacji a to chyba różnica.

Wklejony przez Ciebie link ma się nijak do tematu, bo autor tego doświadczenia dokonuje aktualizacji wszystkich systemów po kolei, czyli między innymi z XP do Visty co było oczywiste. Od Seven nie można już robić aktualizacji nakładkowej na XP.

 

:roll:

Można, ale pozostaw na dysku zainstalowanego Windowsa XP bo instalator będzie sprawdzał, czy jesteś posiadaczem legalnej kopii wcześniejszych wersji systemu. Oczywiście instalatora uruchamiasz z bootowalnej płyty a nie z poziomu uruchomionego Windowsa XP. Usunięcie Windowsa XP z dysku przed instalacją Windows 8 będzie skutkowało wyświetleniem komunikatu informującego o tym, że ta wersja instalacyjna systemu służy do instalacji aktualizacji a nie nowej instalacji.

 

:roll:

Czyli poprostu nie zainstaluje?

Jak zainstaluje xp 32 bity i będe chciał uruchomić instalator z bootowalnej płyty 64 bitowej, to bez problemu zainstaluje system?

zrobiłem tak jak pisał xyzzyx, na moim W8 32 bity zrobiłem czystą instalację z bootowalnej płyty i mam już 64 bity. Wielkie dzięki :slight_smile:

Proszę korzystać z opcji Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak