Czy możliwy promocyjny upgrade do win 8 w 1-osobowej firmie?

Większość podzespołów komputera, monitor i win xp oem mam kupione na firmę (jednoosobowa działalność).

Czyli mój komp należy traktować jako firmowy i raczej nie mogę skorzystać z promocji na upgrade win 8 za 129 zł, zgadza się?

Na stronie MS (http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … conditions) piszą:

“…Promocja jest przeznaczona dla klientów indywidualnych, takich jak studenci, użytkownicy domowi i miłośnicy komputerów…”

A czy “osoba fizyczna prowadząca działalność” w tym przypadku jest traktowana ściśle jako firma czy może jako osoba prywatna?

Tego mojego “firmowego” komputera chyba więcej używam do innych celów niż praca. Robię tylko tyle, żeby zarobić na składki ZUS i inne rachunki. Działam w domu, więc jestem użytkownikiem domowym a i miłośnikiem komputerów też jestem :slight_smile:

Jeśli jednak nie kwalifikuję się do warunków promocji, to może taki myk: wycofuję win xp z ewidencji środków trwałych (jako stary i bezużyteczny system) i sprzedaję go sobie (np. za 50 zł) jako osobie prywatnej. Teraz dokonuję upgrade do win 8 i tego systemu używam również do pracy, tak samo jak używam prywatnego aparatu foto (nigdzie nie wliczony w koszty) do robienia zdjęć do moich projektów.

jeżeli komp prywatny to co za problem

jeżeli komp używany w firmie to raczej nie

Jest to możliwe, jak najbardziej legalne. Jedynie trzeba pamiętać że w ten sposób można kupić maksymalnie 5 licencji. Sprawdzone bezpośrednio w Microsofcie.

Zarówno wersja za 129 zł jak i za 249 zł może być kupiona przez firmę.

To jest pewne? Chodzi o normalny zakup dla firmy czy z tym “mykiem”, który podałem?

Wydaje mi się, że skoro promocyjna sprzedaż jest bez faktur, to nie można wliczyć w koszty, więc raczej nie dla firm, chociaż mnie na wliczaniu w koszty przy tej cenie nie zależy.

A jeśli sprawa jest legalna, to czy obowiązują też wcześniejsze zasady, np. mając system 32-bit można kupić tylko upgrade 32-bit?

Tak możesz tylko 32-bit