Czy można bez pytania wstawić cudzy film z YouTube?


(rad @ interia.pl) #1

...na swoją stronę :?:

Przy czym film fizycznie jest dalej na serwerach YT.

Nie chodzi mi o skopiowanie filmu tylko o wstawienie go.


(Jefus) #2

jeżeli autor filmu zezwala na umieszczanie go na innych witrynach, to tak na moje oko nie widzę nic w tym złego. Gdyby tego nie chciał, to pewnie by zablokował opcję osadzania na innych stronach


(rad @ interia.pl) #3

Sytuacja jest taka, że autor tego nie chce o czym mi napisał emailem.

A wstawiania na strony wyłączyć nie może bo filmy kręci po to żeby je wstawiać na swoją stronę


(system) #4

No i to powinno Ci mówić wszystko!


(rad @ interia.pl) #5

Nie mówi mi wszystkiego bo nie wiem czy powinienem pytać każdego autora każdego filmu o zgodę na wstawienie jego filmu na stronę


(luger) #6

Jeżeli autor nie ustawił tych filmów jako prywatne i nie zablokował możliwości odtwarzania poza YT to znaczy, że są publiczne i nie ma co pytać autora o zdanie, wstawiaj gdzie chcesz i tyle. :smiley:


(rad @ interia.pl) #7

A jak potem autor mi napisze, żebym je pousuwał :?:

Już raz tak było...


(luger) #8

Musi ci jakiś prawnik poradzić w tej sprawie bo nie jest ważne co autor pisze do ciebie tylko jak to wygląda od strony prawnej.

Czekamy na wypowiedź jakiegoś prawnika, sam jestem ciekaw jaka jest odpowiedź. :wink:


(system) #9

Oczywiście, że tak! Na tym polega ochrona własności intelektualnej, chyba że wyraźnie zaznaczono, że film, fotografia, witryna jest zwolniony(a) z praw autorskich.


(scripter1) #10

Większość filmików jest wstawiana po to aby były powszechnie dostępne i większość ludzi nie ma nic przeciwko wstawianiu ich filmiku youtube na swoją stronę więc jeśli tylko od czasu do czasu wstawisz jakiś ciekawy filmik to pytanie każdego o zgodę można by sobie odpuścić (chyba że wstawiasz duże ilości filmików lub twoja strona ma charakter komercyjny to wtedy lepiej pytać autorów o zgodę) ale prawa autorskie cię obowiązują więc jak ktoś ci napisze że nie chce aby jego filmik był na twojej stronie to nie możesz go tam umieścić a jak już jest to musisz go usunąć.


(GioWDS) #11

Zasadniczo jeśli plik jest publicznie dostępny, czyt. nie jest zablokowana taka opcja na youtube - to znaczy, że wtedy możesz go wstawić.

Co innego jeśli autor takiego filmu by go nagrał i nie udostępnił - czytaj publicznie odtworzył, wtedy nie możesz.


(scripter1) #12

Ale nie zmienia to faktu że autor dalej ma prawo nie zgodzić się na wyświetlanie jego filmiku na jakiejś stronie i żądać usunięcia go.


(ra-v) #13

http://www.youtube.com/t/copyright_education

http://www.youtube.com/t/terms