Czy można bezpiecznie usuwać zawartość folderu Temp?

Witajcie,czy można bezpiecznie usuwać zawartość folderu Temp?

Konkretniej to tak: Mój komputer>Dysk systemowy>Documents and Settings>Użytkownik>Ustawienia lokalne>Temp

nia lokalne>

Tak.

są do tego programy np

Odkurzacz

kalina , jasne. Są to po prostu pliki, które np. instalator sobie wypakowuje i po zainstalowaniu danego programu są już zbędne. Tak jest właśnie z ciasteczkami, w takcie przeglądania stron www są potrzebne, bo na ich podstawie po zalogowaniu jesteśmy rozpoznawani przez stronę pod konkretnym loginem i strona wtedy wie, że dany user jest zalogowany, natomiast po zamknięciu przeglądarki są one zbędne i niepotrzebnie zajmują miejsce co z czasem przekłada się na szybkość pracy systemu jeżeli tych plików sporo się nazbiera… Folder nawet trzeba opróżniać, ponieważ on z czasem może zabierać ogromną ilość miejsca co może się przełożyć na wydajność pracy systemu. Ja kiedyś właśnie jak miałem mały dysk twardy i na nim XP, to właśnie miałem taką akcję, że brakowało na c: miejsca, usunąłem pliki temp oraz punkty przywracania i wróciło mi ponad 3 czy nawet 4 gigabajty miejsca…

Idąc tropem Start>Akcesoria>Narzędzia systemowe>Czyszczenie dysku trafiłam na pliki instalacyjne Office. Czy je też można usunąć?

Tak. Jeśli Office będzie wymagał reparacji itp, to zamiast korzystać z zamieszczonych na dysku plików instalacyjnych będzie prosił o instalacyjną płytę CD.

http://support.microsoft.com/kb/825933/pl