Czy można bezproblemowo sprzedać Windows'a 8.1 BOX?

Witam, nasuwa mi się pytanie, czy jest możliwość bezproblemowego sprzedania pudełka (płyta + klucz) z Windows’em 8.1? Czy osoba, która by taki system kupiła mogła by z niego normalnie korzystać? Czy klucz by działał tej osobie? Czy to wgl z punktu widzenia prawnego jest dozwolone albo jest to nielegalne? Teoretycznie jest to wersja BOX więc powinno się dać, ale może jest ktoś kto się bardziej ode mnie zna na tych licencjach? Z góry dziękuję :slight_smile:

Raczej tak, w oem’ach byłby problem z identyfikatorami płyty głównej,dysku twardego etc.Box pozwala na zmiane sprzętu po wykasowaniu z poprzedniego komputera :wink: , a także na zmianę wersji bitowej :slight_smile:

OK, dziękuję :wink:

 

Teoretycznie… a praktycznie ?

BOX nie jest BOX-em bo ma pudełko.

To czy system jest w wersji BOX określa posiadanie konkretnej wersji systemu.

Jeśli sam nie potrafisz określić rodzaju swojej licencji to zadzwoń do Microsoft Polska, Tam odpowiedzą Ci dokładnie.

Przy zakupie w sklepie miałem dostać wersję BOX, więc wydaje mi się, że chyba mnie w sklepie nie oszukali :stuck_out_tongue:

https://technet.microsoft.com/pl-pl/library/licencjonowanie-windows-8–system-zakupiony-jako-box.aspx

 

Czasami wydaję mi się że ludzie specjalnie robią sobie pod górkę zamiast sprawdzić u źródła to biegają z trywialnymi pytaniami po forach.