Czy można defragmentować dysk mając Farstone RestoreIT 7

Witam !

Czy można defragmentować dysk mając zainstalowany program Farstone RestoreIT 7.

Pytam , bo wiem że są tego typu programy , gdzie chcąc zdefragmentować dysk i jego partycje , należy odinstalować soft i wtedy przeprowadzać defragmentację / w czasie defragmentacji można zakłócić pracę softu , który jest zainstalowany na ukrytej partycji / . Szukałem odpowiedzi na moje pytanie w Googlach , ale nie znalazłem , może ktoś zna ten program Farstone RestoreIT 7 i udzieli mi odpowiedzi ? :frowning:

Program mocno integruje się z systemem i faktycznie może zwolnić (ale nie uszkodzić ) pracę systemu podczas defragmentacji. Firma zaleca wyłączenie systemowego przywracania systemu i systemowego harmonogramu defragmentacji. Nie znaczy to, że nie można zdefragmentować dysku “na życzenie” dobrym defragmentatorem, nie włączając mu jednak harmonogramu (schedulera).

Hm , firma nie musi zalecać on sam wyłącza systemowe przywracanie systemu , a pytam bo znalazłem info że przed instalacją programu trzeba zdefragmentować dysk , program znajduje miejsce na końcu dysku i się tam instaluje jest to od 30,5 GB do 48 GB.

A pytam bo zastanawiam się czy w trakcje defragmentacji , defragmentator przesuwając niektóre pliki i robiąc porządki na dysku nie uszczupli miejsca owego programu i nie namiesza :?:

Nie wyłącza “sam”, lecz na życzenie użytkownika podczas instalacji. Ja nie wyłączyłem systemowego przywracania systemu. Ponadto defragmentuję spokojnie od czasu do czasu dysk Defragglerem i niczego negatywnego nie spostrzegam. Harmonogramu defragmentatora nie używam.

Okay , rozumiem że posiadasz fizycznie ten program i piszesz z doświadczenia , dzięki za informację ale są też defragmentatory , które automatycznie wtedy kiedy nic się nie dzieje defragmentują dysk , czyli takich unikać i nie zaznaczać opcji czasowej defragmentacji .

A samemu raz na jakiś czas można wrzucić defragmentację i nic złego się nie stanie no dobrze i jeszcze jedno podczas instalacji nie zauważyłem aby była opcja wyłączenia systemowego przywracania systemu , natomiast po zainstalowaniu programu , zwróciłem uwagę na dziwne zachowanie programu Revo Uninstaller Pro , który posiadam otóż przed instalacją RestoreIT 7 , kiedy odinstalowywałem jakiś program Revo robiło to w 3 krokach , 1- zrobienie backupu , 2- odinstalowanie i 3- szukanie śmieci , teraz są 2 kroki bez 1 czyli robienie backupu , moim zdaniem program automatycznie odciął jakikolwiek backup na dysku z wyjątkiem swojego backupu .

Podczas instalacji można wybrać, lub nie, wyłączenie systemowego przywracania systemu oraz odrębnie harmonogramu systemowego defragmentatora. Co do Revo nic nie dodam. Nie używam Revo.