Czy można dodać folder sieciowy do partycji lokalnej?

Witam, no więc mam taki plan, aby utrzymywać na domowym NASie media jednak sposób w jaki chciałbym to zrobić jest dość nietypowy (i czy w ogóle możliwy).

 

Otóż mam komputer z partycjami (powiedzmy C: i D:), oraz NAS (z folderem Filmy oraz Muzyka) i chciałbym zrobić tak, aby można było dodać foldery z NASa do partycji D: tak aby windows widział to jako folder lokalny.

 

Czyli załóżmy, że wchodzę sobie na swoim komputerze w D:\Filmy i wyświetli się/bedzię dostępny folder z filmami na NASie tak jakby to był folder utworzony na partycji. Nie wiem czy zrozumiale to wyjaśniłem, wiem, że można zmapować pojedyńczy folder sieciowy jako partycję, ale ja chciałbym zmapować pojedyńczy folder sieciowy jako folder lokalny na jakimś dysku na innym komputerze.

 

Dlaczego tak? Mam np. w winampie (oraz kilku innych programach) playlisty które mają ścieżkę D:\muzyka, a z faktu iż stawiam własny NAS chciałbym aby ta ścieżka się zachowała, więc opcje mam na teraz dwie: albo zmienić ścieżki do wszystkich programów, albo mapować dyski sieciowe na litery tak by zgadzały się z programami.

 

Więc moje pytanie jest czy jest opcja trzecia, czyli zmapowanie folderu sieciowego jako folder na partycji lokalnej?

 

Dodaj skrót (ścieżka do katalogu). Odtwarzacz bez problemu będzie działał.  Jedyny problem to taki że po cofnięciu w eksploratorze będzie Ci cofał do katalogu nadrzędnego na dysku NAS