Czy można dodać/wymienić ... w Toshibie L650?

Musiałbyś poszukać informacji jakie procesory są wspierane przez ten konkretny laptop i a następnie znaleźć odpowiedni procesor.

To chyba największy problem. Nie wspominając o TDP :wink:

Na zakończenie dodam tylko że wymiana np. w rocznym laptopie procesora, matrycy etc. będzie kompletnie nieopłacalna.

Nie wspominając o gwarancji która nie wiem czy zezwala na tak dużą ingerencję w sprzęt :wink:

Hehe, ja to zamierzam wymienić jak Full HD to będzie standard, a taki procesor jak ja mam to będzie ledwo wymagania Windows-a spełniał :stuck_out_tongue:

A co z trybami oszczędzania i baterią jak zmieniłbym procesor? Nie do końca by te tryby działały, a z baterii by trochę więcej komputer ciągnął baterii…?

Gwarancja mi się już chyba skończyła (to już 2 lata minęły? tak szybko?!)

Kartę graficzną da rady? :lol:

A co z kamerką? Słaba jakość trochę przez nią…

Klawiatury podświetlanej pewnie nie da rady, bo gdzie się podepnie regulację świecenia?

Tak mi szkoda tych USB i Bluetootha…

Laptop to nie komputer stacjonarny. Możliwości rozbudowy czy wymiany podzespołów są bardzo ograniczone. O dostępności i cenach podzespołów w laptopach nawet nie będę wspominał.

Karty graficznej nie wymienisz, kamerki raczej też nie. Co do klawiatury podświetlanej - jeżeli ten laptop występuje w wersji z klawiaturą podświetlaną to chyba teoretycznie możesz ją wymienić. Ale nie jestem w 100% pewien.

Wiem, wiem. Większość pytań to już tylko z czystej ciekawości, bo wiadomo, że nie wymienię tego wszystkiego. Pomyślę KIEDYŚ nad matrycą.

Mam jeszcze takie pytanie: co pod jest pod nr. 1 i 2? I czy dysk twardy i RAM można wyjąć łatwo, bez rozkręcania całej budowy, tylko odkręcić te klapki, czy jednak trzeba wszystko odkręcić, żeby dostać się do tych elementów?

Rozkręć to się dowiesz :stuck_out_tongue: Pod 1 masz dysk twardy a pod 2 pamięć ram.

Wystarczy zdjąć sam klapki, po szczegóły odsyłam do instrukcji serwisowej.

No dobra, myślę, że to będzie ostatnie pytanie: O co chodzi z tym, że w specyfikacji laptopa na stronie TOSHIB-y mam takie coś:

index.php?get=1&f=1

Tutaj chodzi o sloty RAM , czy mam coś jeszcze w laptopie, o czym nie wiem?

Tak chodzi o sloty pamięci RAM. Czyli jeżeli oba sloty pamięci masz zajęte a chcesz dołożyć więcej pamięci to jedną kostkę pamięci o mniejszej pojemności musisz zdemontować a dołożyć w jej miejsce kostkę o większej pojemności.

Dziękuję wszystkim za pomoc i zainteresowanie.

Napisałem jeszcze na forum angielskim od TOSHIB-y i dowiedziałem się, że może istnieć możliwość dodania do laptopa modułu Bluetooth poprzez wymianę karty Wi-Fi na WLan/BT combo , czyli razem dwa bezprzewodowe połączenia w jednej karcie.

Potwierdzono (tak myśli jeden z fachowców na forum), że ekran może być wymieniony, jeżeli znajdę matrycę o tych samych parametrach i w tej rozdzielczości, którą chcę.