Czy można dodać/wymienić ... w Toshibie L650?

Witam,

Czy w laptopie TOSHIBA Satellite L650-1M0 można dodać/wymienić na lepsze:

* procesor

* kartę graficzną

* RAM

* matrycę

* USB

* napęd optyczny

* dysk twardy

* kamerkę

* klawiaturę (na podświetlaną)

* bluetooth

Które z powyższych można, a które nie?

P: Skoro tak dużo chcesz wymienić to czemu nie kupiłeś lepszego, droższego laptopa?

O: Laptop spełnia moje oczekiwania, a pytanie o wymianę jest zadane z myślą o przyszłości, gdy poszczególne podzespoły komputera będą poniżej przeciętnego komputera. Technologia idzie co raz szybciej i to co było super rok temu, dziś już jest tylko “przeciętne”. Co za różnica, czy zadam to pytanie za rok, czy teraz…

Cześć,

do czego wymieniać Bluetooth? Raczej BT nie ewaluuje aż tak szybko.

Możliwe do wymiany są: procesor, USB (jako złącza możesz je wymienić jeśli się zużyją w środku metalowe elementy, ale kontrolera z 2.0 na 3.0 nie wymienisz), napęd, dysk, matrycę (ale nie zmienisz na jakąś o wyższej rozdzielczości).

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Witam,

Hehe, właśnie dodać Bluetooth. Ta właśnie jedyna wada w tym laptopie mnie tak bardzo boli - że nie dodali BT.

A czemu matrycy i USB się nie da na lepsze?

Zapomniałem o RAM-ie, dopisałem, ale byłeś szybszy i napisałeś post przed edycją. Z tym, że RAM-u mam 6 GB, nie tak jak jest w podstawowej specyfikacji (4 GB). Taki już kupiłem z dodaniem RAM-u (sam nie dodawałem).

Dodane 03.06.2013 (Pn) 17:23

A dysk się da na SSD/HDD z 7200 obr. lub jeszcze więcej?

Tradycyjny dysk spokojnie możesz zmienić na SSD.

A tam jest miejsce na 2 dyski, czy 1?

(nie rozkręcałem)

Podejrzewam że jest tam, tak jak w większości laptopów, miejsce na 1 dysk twardy.

Cześć,

Powinno być jedno. Możesz jednak kupić adapter, dzięki któremu będziesz mógł zamontować dysk zamiast napędu.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

A wielkość dysku to 2,5"?

I odpowiedzcie mi jeszcze na:

Da się dodać RAM? Mam teraz chyba 4+2, w przyszłości chciałbym MAX do limitu (8), czyli 4+4.

I co do BT - nie chcę wymieniać, tylko dodać wewnętrzny. Jest możliwość? Bardzo by mi zależało, bo tak to ciągle muszę ten na USB podpinać…

Nie da się dodać wewnętrznego, musisz w takim razie korzystać z tego na USB.

:frowning: :frowning: :? :-x :cry: :expressionless:

Dobra,

Co z RAM-em, matrycą i USB?

Jest jakieś ograniczenie co do RAM -ów w tym laptopie? Czy mogę dowolnie wybierać?

A czy ten limit da się jakoś ominąć? Co ogranicza tą pamięć do 8 Gigabajtów?

Czemu nie można wymienić obecnej matrycy ( 1366 x 768 ) na np. Full HD 1920 x 1080 (albo i w przyszłości większej) ?

A USB co ogranicza? Czemu nie można zastąpić starych 2.0 na nowe, superszybkie 3.0?

Nie wymienisz portów USB, ponieważ na płycie masz złącza USB 2.0. To tak jak byś miał na płycie port SATA I, a dysk SATA III. To jest poprostu USB 2.0. Przecież jak kupiłeś laptopa to tych portów nie było, a w ciągu użytkowania jakieś duchy dadzą ci port USB 3.0. RAM jest ograniczony do pewnej ilości i tyle. A nie wiem dlaczego matryca nie może być inna (to tak jakby kupić nowy monitor do składaka, choć mogę się mylić).

A skoro procesor się da wymienić to np. jaki? Jest ograniczony wybór? (no wiem… układ chłodzenia, dlatego jakiś mało grzejący się, ale po za tym jest jeszcze jakieś ograniczenie?)

Hmm… A co z matrycą?

Niech się jakiś fachowiec wypowie, zależy mi na tym, by w przyszłości móc większą rozdzielczość mieć w komputerze.

Cześć,

bez kupna zewnętrznego monitora nie obejdzie się.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Lewanxd ,

Ale czemu? Winna jest karta graficzna, jakieś kable, obudowa, czy co?

Cześć,

:google:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2188343.html

http://www.nhl.pl/lofiversion/index.php/t57212.html

To znaczy, poniekąd jest to wykonywalne, ale bardzo niepraktyczne.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

W pierwszym linku właśnie to największe pytanie zostało bez odpowiedzi:

No z drugiego linka tez za dużo się nie dowiedziałem.

No właśnie, jak bym dobrał ten sam rozmiar i wtyczkę (y… a jaką ja mam? :stuck_out_tongue: ) to by działało?

Ale to znaczy… co się dzieje?

Tak się dopytuję o wszystko, bo jestem totalnym laikiem, więc proszę o wyrozumiałość :slight_smile:

Cześć,

wtyczka - tego bez otwierania ekranu nie jestem Ci w stanie powiedzieć. A niepraktyczne, bo będziesz miał baaaaaaaardzo małe literki że będziesz musiał z lupą siedzieć przy komputerze.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Hmm… Tu jest jakiś kabel do ekranu z mojego modelu laptopa. Mógłbyś po tym rozpoznać, czy to nie to?

Co do problemu ze skalowaniem : w Windows 8.1 chyba będzie automatyczne skalowanie to w razie konieczności mógłbym się przesiąść. Chyba, że źle zrozumiałem ten artykuł. Tam jest o tabletach, ale chyba skalowanie będzie dla wszystkich monitorów.

Cześć,

Akurat moje umiejętności już nie pozwalają tego określić, musialbyś skądś załatwić tą matrycę Full HD i porównać złącza.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

To jakby ktoś wiedział, proszę napisać.

A procesor?