Czy można dołożyć RAM 400MHz do RAM 200MHz?

Witam! Zamierzam dokupić sobie 512MB RAM. Ta pamięć, którą mam obecnie chodzi na 200MHz. Czy można dołożyć do niej pamięć 400MHz, czy musi być 200MHz, żeby obie działały? Proszę o odpowiedź.

Pamięć dualchannel to dwie kości jak jest jedna to nie ma dual channel ;]

Kość powinna u ciebie działać ale zmniejszy swoja predkość do tej slabszej

Aha, dzięki za sprostowanie :slight_smile: To bardziej opłaca się dokupić 200MHz czy 400MHz?

najlepiej kupić drugą taką samą pamiątke i odpowiednio włożyć w sloty na płycie gł i będą pracowały w dualu

Paluch91 pamietaj tylko ze nie spodziewaj sie wzrostu wydajnosci po samym dual channel ;] bo to daje duzo ale tylko na papierze :stuck_out_tongue: bo rzeczywisty transfer np w moim wypadku(u wszystkich z c2d) i tak zalezy od szyny FSB i to ze dual ma 2x wieksza przepustowosc pozostaje tylko teoria

Jeszcze jedno pytanie: Czy można dołożyć RAM innego producenta, np. Goodram i nic nie będzie się działo? Takie trochę głupie pytanie, ale wolę się upewnić :stuck_out_tongue:

Można, ale będzie gorzej chodziło 2 kości różne niż 1 sama. Przynajmniej w moim przypadku tak było. Pamiętam gry mi ścinały, wszystko wolno chodziło, wszystko próbowałem, nawet formata, potem wyciągnąłem ram i wszystko wróciło do normy :wink:

to może rzeczywiste jest taktowanie, a efektywne to 400 MHz i wtedy kupujesz też 400MHz :slight_smile:

czego, możesz się pytać, nic w tym dziwnego, z pamięciami to nie ma nic pewnego, nie powinno być problemów, ale 1%trzeba zawsze zostawić na wszelki wypadek.

200mhz to jest częstotliwość taktowania twojej płyty głównej do pamięci co równa się 400mhz RAMu tylko tak zawsze pokazyje.

Sprawdzałem w Biosie taktowanie mojej pamięci i tam było 333MHz, a Aida32 pokazuje 200, ale to pewnie jest rzeczywiste taktowanie jak napisał wigrus. Z tego co wiem, to moja płyta główna obsługuje wszystkie częstotliwości do 400MHz, więc chyba najlepiej kupię pamięć 400MHz. Nie wiem tylko czemu w Biosie jest 333.

CPU-Z zakładka memory i dowiesz się z jaką częstotliwością pracuje pamięć.

To co pokarze x2 i masz efektywne.

Pamięć kup 400MHz i będzie spokój. teoretycznie :wink:

No to już wszystko wiem. Kupię Kingstona PC3200 400MHz. Dzięki za pomoc! :slight_smile: