Czy można dowolnie konfigurować laptopa przy składaniu


(Quatroo) #1

Witam. Mam pytanie w sprawie laptopów, da się je składać z różnych część (pod względem kompatybilności podzespołów)? Mam swój sprzęt (PC) i chciałbym go sprzedać i kupić jakiegoś laptopa, który uciągnie przynajmniej CS GO na najniższych bez zacięć :slight_smile: Pozdrawiam :slight_smile:


(pocolog) #2

W laptopach jest tylko kilka łatwo wymiennych części jak RAM, dysk twardy, napęd optyczny, ale jeśli chodzi o procesor, grafikę, dźwięk itp to najwyżej lutowanie płyty głównej.


(ADR1991) #3

 

Nie bardzo. Możesz wymienić w nich pamięci RAM, HDD, napęd, czasami kartę graficzną i kilka innych rzeczy. Generalnie laptopy nie są tworzone z myślą o rozbudowie.

 

 

Nie ma problemu.


(Quatroo) #4

To znaczy, że jeśli szuka się płyty głównej to także procesor (RAM, hdd itd. Bym dokupił). A jak wygląda sprawa z obudowa i ekranem w laptopach? Chyba nie każdy pasuje do danej płyty co nie?


(mrFreeze) #5

Laptop się kupuje w całości nie na części!!


(Ubbaa) #6

Laptop ma ograniczone możliwości modyfikacji.  Z wymianą części do starego laptopa może być ciężko. Nowe sprzedawane są raczej w zestawach, ale możliwe jest dokupienie i wymiana we własnym zakresie: ramu, dysku, procesora i czasami karty graficznej (oczywiście jeśli wiesz, gdzie je dostać i czego szukać). Jeśli kupujesz nowego laptopa, to niektórzy producenci pozwalają na dobór podzespołów. Dodatkowo niektóre sklepy na zasadzie serwisu uzupełnią konfigurację (w Polsce chyba tylko sklep x-kom pozwala na modyfikacje). I na tym opcje się kończą.


(Quatroo) #7

Aha dziękuje. To jednak wole zostać przy PC :slight_smile: pozdrawiam :slight_smile:


(CrisPL) #8

Przy modelach powyżej 4500zł możesz sobie wybrać konfigurację, ale też jednorazowo.