Czy mozna konwertowac HTM na HTML

Witam wszystkich Webmasterów.

Mam pytanie dotyczace konwertowania plikow z HTM na HTML, to znaczy nie bardzo znam sie na profesjonalnym programowaniu i nie wiem czy tak da radyzrobic. Mam przykladowe strony zrobione w Programie Microsoft Expression Web i gdy zapisuje je to sa z rozszezeniem .Htm a potrzebuje w .Html .Potrzebne mi to drogie rozszerzenie bo plik chcialem wrzucic na FTP neostrady a tam innych nie przyjmuje FTP i nie moge wyswietlic stronki :frowning:

Zrobilem tez stronke w programie a4desk ale mam wersje trailowa i laduje mi sie tylko do 20 % na serwerze i staje nie otwiera sie dalej

Prosze pomozcie mi jak najprosciej zrobic stronke:-(

Htm to przecież ten sam format, co html. Rozrzeszenie tylko jest inne, czytaj: krótsze. Chyba się nie mylę??

Najlepiej stronkę zrobisz przy użyciu edytora tekstu. Jeszcze parę lat temu nie było programu do tworzenia stron, któryby sobie idealnie dawał rady ze standardami. Może nie trzeba się zawsze ich kurczowo trzymać, ale jeśi można zrobić coś lepiej(mniejszy kod, itd.) ? Nie wiem, jak jest obecnie z tymi programami :expressionless: .

tez tak mi sie wydaje ale musze miec strone zapisana konieczne jako html inaczej na serwerze neostrady nie bedzie mi moja strona dzialala http://www.xxxxxx.neostrada.pl bede uzywal domeny neostrada:-(

To nie wystarczy zmienić rozrzeszenia?? Wydaję mi się, że to ten sam format, więc nie czaję.

No to otwórz ją w notatniku i zapisz jako html lol.

Właśnie rozszerzenie htm jest dosowskim odpowiednikiem html. Wiadomo przecież iż rozszerzenie pliku w dosie mogło mieć trzy litery…

… omg :smiley:

zawsze mozesz sobie zapisac na dysku pliki .bobo i w .htaccessie zapisac je jako .ASP :slight_smile: lub bog wie co :wink:

pzdr.

Ok

To dlaczego gdy zamieszczam moją strone zapisaną jako .htm na serwerze neostrady nie otwiera mi sie na nim???

patrz link:http://konfiguracja.neostrada.pl/neo/help/pomoc.html

Publikowanie własnej strony www

Po przygotowaniu strony WWW (gotowy powinien być przynajmniej plik “index.html”), przetransferuj ją na serwer.

W tym celu możesz skorzystać z programu - klienta FTP.

dzwonilem do TP i powiedzie,imi ze to musi byc koniecznie strona zapisana w .html

Nie wiem co mam zrobic chce miec wlasna stronke a nie moge jej wrzucic na serwer??

Prosze o pomoc

Zmień rozszerzenie, z .htm na .html

po prostu kliknij na pliku prawym przyciskiem myszy, “zmień nazwę”, i na końcu nazwy dopisz literkę “l” :]

Mam wątpliwości…

Bardzo szybko możesz masowo zmienić rozszerzenia np. Total Commanderem.