Czy mozna konwertowac HTM na HTML

(wojtekdz) #1

Witam wszystkich Webmaster贸w.

Mam pytanie dotyczace konwertowania plikow z HTM na HTML, to znaczy nie bardzo znam sie na profesjonalnym programowaniu i nie wiem czy tak da radyzrobic. Mam przykladowe strony zrobione w Programie Microsoft Expression Web i gdy zapisuje je to sa z rozszezeniem .Htm a potrzebuje w .Html .Potrzebne mi to drogie rozszerzenie bo plik chcialem wrzucic na FTP neostrady a tam innych nie przyjmuje FTP i nie moge wyswietlic stronki :frowning:

Zrobilem tez stronke w programie a4desk ale mam wersje trailowa i laduje mi sie tylko do 20 % na serwerze i staje nie otwiera sie dalej

Prosze pomozcie mi jak najprosciej zrobic stronke:-(

(nintyfan) #2

Htm to przecie偶 ten sam format, co html. Rozrzeszenie tylko jest inne, czytaj: kr贸tsze. Chyba si臋 nie myl臋??

Najlepiej stronk臋 zrobisz przy u偶yciu edytora tekstu. Jeszcze par臋 lat temu nie by艂o programu do tworzenia stron, kt贸ryby sobie idealnie dawa艂 rady ze standardami. Mo偶e nie trzeba si臋 zawsze ich kurczowo trzyma膰, ale je艣i mo偶na zrobi膰 co艣 lepiej(mniejszy kod, itd.) ? Nie wiem, jak jest obecnie z tymi programami :expressionless: .

(wojtekdz) #3

tez tak mi sie wydaje ale musze miec strone zapisana konieczne jako html inaczej na serwerze neostrady nie bedzie mi moja strona dzialala http://www.xxxxxx.neostrada.pl bede uzywal domeny neostrada:-(

(nintyfan) #4

To nie wystarczy zmieni膰 rozrzeszenia?? Wydaj臋 mi si臋, 偶e to ten sam format, wi臋c nie czaj臋.

(Karmel) #5

No to otw贸rz j膮 w notatniku i zapisz jako html lol.

(Johnny B4) #6

W艂a艣nie rozszerzenie htm jest dosowskim odpowiednikiem html. Wiadomo przecie偶 i偶 rozszerzenie pliku w dosie mog艂o mie膰 trzy litery鈥

(Blokern) #7

鈥 omg :smiley:

zawsze mozesz sobie zapisac na dysku pliki .bobo i w .htaccessie zapisac je jako .ASP :slight_smile: lub bog wie co :wink:

pzdr.

(wojtekdz) #8

Ok

To dlaczego gdy zamieszczam moj膮 strone zapisan膮 jako .htm na serwerze neostrady nie otwiera mi sie na nim???

patrz link:http://konfiguracja.neostrada.pl/neo/help/pomoc.html

Publikowanie w艂asnej strony www

Po przygotowaniu strony WWW (gotowy powinien by膰 przynajmniej plik 鈥渋ndex.html鈥), przetransferuj j膮 na serwer.

W tym celu mo偶esz skorzysta膰 z programu - klienta FTP.

dzwonilem do TP i powiedzie,imi ze to musi byc koniecznie strona zapisana w .html

Nie wiem co mam zrobic chce miec wlasna stronke a nie moge jej wrzucic na serwer??

Prosze o pomoc

(Enter6000) #9

Zmie艅 rozszerzenie, z .htm na .html

(Piatek33) #10

po prostu kliknij na pliku prawym przyciskiem myszy, 鈥渮mie艅 nazw臋鈥, i na ko艅cu nazwy dopisz literk臋 鈥渓鈥 :]

(Pavobe Reg) #11

Mam w膮tpliwo艣ci鈥

Bardzo szybko mo偶esz masowo zmieni膰 rozszerzenia np. Total Commanderem.