Czy można "korzystać" z telefonu bez karty SIM?

Nigdy nie miałem komórki, więc wybaczcie głupie pytanie.

Chciałbym kupić telefon komórkowy, bo przydałby mi się zegarek, notatnik, aparat oraz możliwość słuchania muzyki. Nie chcę jednak być abonamentem sieci, bo nie potrzeba mi dzwonić czy smsować.

W domu znalazłem telefon, który każe mi włozyć kartę SIM, przez co nie wyświetla się godzina na ekranie, a opcje telefonu są jakieś bardzo ubogie.

Czy karta SIM jest rzeczywiście wymagana, by korzystać z telefonu w trybie offline? Czy aby dostać tą kartę, to muszę wykupić abonament od jakiejś sieci?

Kupujesz starter do dowolnego prepaida za 5 zł i korzystasz do czasu do kiedy ci nie zablokują :slight_smile:

Wiele starszych telefonów komórkowych nie potrafi działać, jeżeli karta SIM nie jest włożona, nie pozwalają wtedy skorzystać z jakichkolwiek funkcji.

Nie przeszkadza im jednak zazwyczaj używanie nieaktywnej karty, która nie potrafi nawet zalogować się do sieci…

Hej. Raczej bez karty sim nie da rady. Teraz wiele sieci daje coś takiego, że masz ważność konta bodajże na rok lub więcej, ale nie wiem jak w cenach.

Powiem Ci jak jest w play, sam mam i nie narzekam. Kupujesz starter byle jaki, masz rok ważności konta. Możesz doładować go nawet za 1 zł. Tak więc w roku, jeżeli nie korzystasz z funkcji telefonicznych wydasz tylko 1 zł i jednorazową opłatę na starter. Oczywiście nie reklamuję play, jedynie mówię jak jest, bo ofert innych sieci nie znam.

Wiele telefonów pozwala na korzystanie z funkcji, które potrzebujesz, bez posiadania karty SIM.

Ja mam taki telefon Nokia 6303i. Jak dla mnie w sam raz.

Aparat 3,2 Mpx, nagrywanie dźwięku i video, odtwarzacz muzyki i video, notatnik, kalendarz i.t.p.

teraz właściwie każdy telefon ma możliwość korzystania z jego funkcji bez karty sim starsze modele też niektóre np. taka nokia 6500 i wiele innych modeli nie widzę problemu też żeby kupić jakąś startówkę jeśli funkcje tel są niedostępne np. http://www.heyah.pl/#/na-karte/zawsze-wazne-konto

A z nawigacji bez SIM lub na starterze można korzystać? Chodzi mi o zwyczajny telefon, żaden smartfon.

Ogólnie większość telefonów da się odpalić w trybie “samolotowym” aka “offline” więc starter nie jest najkonieczniejszą rzeczą. Autor postu mógłby podać markę i model swojego telefonu.

zależy jaka nawigacja bo te darmowe które nie posiadają map będą potrzebować połączenia internetowego wtedy będzie trzeba uruchomić sobie jakiś pakiet internetowy ceny za takie pakiety są różne w zależności od sieci jaką wybierzesz

Nie podam, bo z tamtego zniszczonego grzmota nie mam zamiaru korzystać. Chcę sobie kupić nowy do 200zł, ale jeszcze nie w tej chwili.

w tej cenie nie znajdziesz nic z gps no chyba że kupisz używaną nokię n95 z odblokowanym systemem i wgraną nawigacją co jest niezgodne z prawem [-X

Odblokowanie systemu i wgranie nawigacji nie ma nic do niezgodności z prawem.

sony ericsson P1i na symbianie może chodzić bez karty sim, do większości telefonów jest dodawany odbiornik GPS na bluetooth, wgrasz sobie tomtoma i będziesz miał navi. jeszcze starsze sony ericssony po przerobieniu softu i wgraniu odpowiedniego patcha umożliwiały uruchomienie telefonu bez karty sim i użytkowanie wszystkich jego funkcji (w moim tylko tapeta się nie pokazywała)

garmin i tomtom są płatne na allegro jakoś nigdzie nie pisze że są to oryginały żeby je wgrać trzeba mieć odblokowanego fona :smiley:

chyba że jest jakaś darmowa navi na te fony

Nie pisz głupot. Mam Nokie 6220c z Symbianem i miałem Garmina bez odblokowywania systemu. Na allegro są również oryginalne wersje (obecnie jest tylko ta aukcja-najlepiej kupować w sklepie ) http://allegro.pl/mapa-garmin-mobile-xt … 37880.html a do wgrania jakiegokolwiek programu nawigacyjnego nie trzeba odblokowywać nic, ponieważ jeśli tel posiada GPS to jest on w pełni funkcjonalny bez modyfikacji w sofcie, a program nawigacyjny wgrywa się jak każdy inny.

I darmowe nawigacje również są, Nokia Maps ma swoją na pewno oraz Google.

niezłe :lol:

Czy z Nokii 101, będzie sią dało korzystać bez SIM ? :stuck_out_tongue:

Samsung Avila. Kosztuje 160zł, może działać bez SIM i dużo dodatków do niego :wink:

Już lepiej kupić coś z windows mobile 6.5, anieżeli avile.