Czy mozna laczyc Synaptic z aptitude ? Jak zainst. OO 3.1?

Witam. Mam postawionego Debiana z netinstall i mam Iceweasel w ver. angielskiej. Jak za pomoa terminala zainstalowac PL ver. ? Czy Synaptic mozna laczyc z aptitude ? Mam OpenOffice 2.4 PL, ale nie moge robic PL znakow jak chce zrobc “ci” to otwiera mi sie menu. Pobralem z pl.openoffice.org OO 3.1 deb, ale jak to zainstalowac ? Po rozpakowaniu mam binarke update i folder, w ktorym jest ok 20 plikow .deb :? I jeszcze jedno pytanie. Czy po instalacji xorg trzeba robic konfiguracje ? Bo przecierz jak instaluje sterowniki do grafy [nvidia] to drivery nadpisuja/edytuja [bledne skresl] plik konfiguracyjny.

demisen ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go ponieważ nie używasz polskich znaczków (ą, ę, ź, ż, ć, ó, ł, ń). Proszę więc o poprawienie wszystkich swoich postów w tym temacie pod kątem polskich znaczków, przy użyciu przycisku zmien.gif

Zobacz -> KLIK

aptitude install iceweasel-l10n-pl

Nie polecam.

Dodaj do /etc/X11/xorg.conf w sekcji InputDevice

Section "InputDevice"

Option "XkbLayout" "pl"

Jeśli grafika działa dobrze nie ma sensu, możesz co najwyżej wygenerować nowy xorg.conf:

Xorg -configure

potem musisz skopiować do /etc/X11

cp /root/xorg.conf.new /etcX11/xorg.conf

Pozdrawiam!

PS. Kaka, kolega wyraźnie napisał, że ma problem z polskimi literami a Ty go karcisz :slight_smile: Wyluzuj trochę :slight_smile:

Pozdrawiam!

Jak bede mial polskie znaki to poprawie posty. Zrobilem edycje i dodalem te 2 linijki. Po restarcie blad (musialem zrobic dpkg reconfigure, aby dostac sie do systemu). Jak chcialem zrobic PL znak to wywalilo mnie do tekstowego:

img0143e.th.jpg

Miałeś dodać tylko i wyłącznie tą linijkę:

Option "XkbLayout" "pl"

Do

Section "InputDevice

A nie obie, stąd Xserver się wywala, odpal Debiana w trybie single-user i popraw to w ten sposób:

nano -w /etc/X11/xorg.conf

lub jak pisałem wyżej, wygeneruj nowy xorg.conf i zastąp nim stary i dopisz tą jedną linjkę, czyli:

Xorg -configure /generujesz xorg.conf/


cp /root/xorg.conf.ne /etc/X11/xorg.conf /kopiujesz wygenerowany xorg.conf w miejsce starego/


nano -w /etc/X11/xorg.conf /edytujesz xorg.conf/


Option "XkbLayout" "pl" /tą linijkę dopisujesz do sekcji Section "InputDevice", potem (jeśli edytujesz przy pomocy nano) wciskasz Control + o (słownie litera o), aby zapisać zmiany i Control + X aby wyjść z edytora/

Pozdrawiam!

Dziękuję ! Działa. Jestem zadowolony z pracy na tym systemie. Jest genialny. Chodzi szybciej niż XP, super łatwo instaluje się programy. I nie muszę się obawiać o wirusy, spyware czy programy z reklamami wewnątrz.