Czy można ? logowanie do systemu xp - niekonwencjonalne

Witam mam takie małe pytanie …

czy można w windows xp zrobic tak ze :

przy starcie windowsa konto administratora będzie się logowało automatycznie natomiast użytkownik nie będący administratorem siedzacy przed komputerem fizycznie będzie widział tylko ekran logowania a nie juz zalogowane konto administratora ???

uzytkownik będzie mógł sie zalogowac na swoje konto ale konto administratora które samo się zalogowało będzie dla niego niedostęne (np zabezpieczone hasłem)

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Bez sensu.Jak konto administratora się będzie logowało automatycznie to jak może się nie zalogować tylko wtedy jak ktoś inny przyjdzie do komputera? :shock:

a jak komp rozpozna czy osoba siedząca przed kompem to nie administrator :slight_smile:

tak na prosta mańkę :

w xp jest ekran loggowania

użytkownik włącza komp

i są dwa profile admin i user na oknie logowania

tylko że konto admin się loguje automatycznie ale użytkownik widzi dalej okno logowania

uzytkownik może wejść na konto user ale nie na admin bo konto admin ma na sobie chasło i już w tym momęcie jest zalogowane

ale użytkownik dalej tego nie widzi bo widzi tylko ono logowania

prościej ???

bezsensu :stuck_out_tongue:

nie da sie tak :slight_smile:

słownik Tobie się przyda

To co napisałeś jest kompletnie zamieszane, ale może chodzi Tobie o to: Twierdzisz, że konto administratora ma być już uruchomione (administrator zalogowany) a jednocześnie ma być widoczny ekran logowania dla zwykłych użytkowników, przy czym nie będzie można wejść na konto administratora - to jak jego użyć?

eeeee zamotałeś tak, że to się ciężko trawi.

Spróbujmy to rozłożyć na części:

  1. jest zalogowany administrator a jednocześnie ma być widoczny ekran logowania - wykonalne zalogujesz administratora (może być automatycznie) i użyjesz opcji służącej do zalogowania następnego użytkownika bez wylogowywania pierwszego

  2. Automatycznie uzyskać powyższego się nie da -> trzeba ręcznie włączyć przełączanie użytkownika (chyba, że jakimś cudem da się przełączanie użytkownika wrzucić w autostart, bądź harmonogram zadań)

  3. Nie wiadomo (znaczy się ja nie wiem) czy wykonując to z pkt. 1 przełączenie z powrotem do konta administratora będzie Windows pytał o hasło (trzeba sprawdzić)

  4. Gdybyś nawet uzyskał oczekiwany efekt to zastanów się czy tak naprawdę potrzebujesz tego, ponieważ logując dwóch użytkowników (lub więcej) jednocześnie zwiększasz zużycie zasobów systemowych

Dlatego najważniejsze jest pytanie po co? (jeśli nie znasz odpowiedzi to sobie daruj).