Czy można mieć dwa routery w jednej sieci?

Mój internet to Neostrada i na najniższym piętrze mam router jednak sygnał słabo dochodzi do pokoju najdalej po przekątnej?

Co mogę zrobić?
Przeniesienie routera jest niestety słabo wykonalne gdzieś na środek.

Wzmocnić sygnał, ew. zastosować dodatkowy punkt dostępowy wifi. Sygnał możesz np. puścić między piętrami po kablach elektrycznych (odpowiednie urządzenie kosztuje kilkadziesiąt złotych).

Ewentualnie możesz dokupić 2 router, wpiąć go do tej samej sieci i maski (jeśli twój główny router śmiga na 192.168.0.1/24, wpinasz np. jako 192.168.0.2/24). Maskę prawdopodobnie masz 255.255.255.0, więc po prostu taką przepisz. Wyłącz DHCP na nowym routerze, bo się będą gryźć. Podłącz nowy router do starego kablem. Jeśli router ma osobne gniazdo typu “internet” albo coś w ten deseń, to go NIE używaj.

Tylko po co w sieci drugi router, jak i tak jest nieużywany :wink:

Jak to po co, ludzie myślą że jak dodają kolejne routery-y to internet lepiej zacznie działać, jakby kupno wzmacniacza albo dodatkowy punkt dostępowy (za 80zł) podłączony na kablu nie wystarczył.

 

Pozdrawiam,

 

mr-owl

Ja jedynie widzę sens w dodaniu kolejnego routera, jak ma się po prostu urządzenie na zbyciu. Jak napisał @pionner po upewnieniu się, że wyłączy się DHCP i zmieni adres IP routera dodatkowego (tak, żeby nie kolidował z głównym) może służyć za AP z wbudowanym switchem. 

Więc podaj jaki wzmacniacz najlepiej kupić, albo jaki punkt i jak to się konfiguruje?

Witam,

np coś takiego: http://allegro.pl/tp-link-tl-wa850re-wzmacniacz-sygnalu-wifi-300mb-s-i5948403076.html, sposób konfiguracji znajdziesz w instrukcji bo osobiście WiFi używam tylko w ostateczności (telefon/tablet) a tak to kabel (1Gb Ethernet) i sprzęt Cisco/HP.

 

Pozdrawiam,

 

mr-owl