Czy mozna miec kilka antywirusow na jednym systemie?

Od zawsze słyszałem, ze nie. Nawet po wpisaniu owego pytania w google dochodzimy do post i opinii:

Oraz wiele podobnych wypowiedzi.

Zawsze interesowało mnie co się stanie po zainstalowaniu kilku antyvirow, i jak to mozliwe ze padnie system.

Na wirtualnej maszynie zrobilem maly test, a wyniki sa zadziwiajace: avast, avg i avira dzialaja zgodnie, nie gryza się ani nie “sypia” systemu.

Nie bylo rowniez problemow z usuwaniem wirusow

Myth busted?

Co o tym myslicie?

screen zrobiony podczas wypakowywania paczki z wirusami:

13247142.th.jpg

Tak, myth busted. Można mieć kilka antyvirów. Co najwyżej mogą się one “gryźć”.

  • to mnie rozwaliło

Tak mozesz miec no najwyzej rozwalisz system–a powaznie to tylko jeden moze byc.

Wcale nie musi być jeden…bardzo dobrze działa z innymi ClamAV-Immunet, który teraz jest “cloud AV”, dobrze z innymi współpracuje Panda Cloud Antivirus, z moim Symantekiem działał Norman i też nie było problemu - oczywiście mówię o programach, które równocześnie mają ochronę rezydentną, a nie są tylko skanerami on-demand. Bez bólu działał też The Cleaner, Digital defender, czy SpyEmergency. Producenci czasem ostrzegają przed współdziałaniem z innymi Av a czasem zalecją AV jako dodatkowy do istniejącego już zabezpieczenia. Najlepiej samemu eksperymentować, ale oczywiście dobrze jest poszukać po forach na temat ewentualnych konfliktów.

Na systemie może być tylko jeden antyvir! !!

mam 3 i nie rozwaliłem systemu. I co?

Założyłeś wątek żeby się móc pokłócić ??

Na nowym lapku z win7 na którym stałą ochroną jest najnowszy Kapersky Internet Security, zainstalowałem Ad-Aware Pro IS 8.1 (pełną wersję z kwietniowego PC Format). Po restarcie praca na komputerze okazała się całkiem niemożliwa, z powodu totalnego zamulenia systemu. Dopiero odinstalowanie Ad-Aware w trybie awaryjnym pomogło. Tak że nie generalizuj, bo wyjątek tylko potwierdza regułę, o której Ci wiekszość mówi.

Nie powinno się. Czasem się kłócą, czasem nie, ale nie można tego przewidzieć.

Gdzieś ktoś pisał, że MSSE jest wyjątkiem od reguły, ale musiałby ktoś to potwierdzić.

  1. Można mieć i 3 antywirusy

  2. Każdy może mieć ochronę rezydentalną, jednakże jeden skanuje np. Windows, to drugi ma folder Windows w liście wyjątków.

Osobiście, bodajże w 2005r miałem AVK do skanowania plików tymczasowych Internet Explorera, plików wykonywalnych i Nortona do skanowania pozostałych plików i folderów. Był to swojego rodzaju test. O dziwo wszystko działało ok.

To defender pewnie też. I avast i avira i avg ;]