Czy mozna mieć netie bez telefonu domowego?

(iwa nike) #1

czy mozna miec np netie bez telefonu domowego?

i czy wtedy duzo drozej by było?

pytam bo chciałbym zmienić dostawce internetu (najlepiej jakis ze zmiennym ip)

i max 50zł miesiecznie

moze macie jakies lepsze propozycje niz netia?

z góry mówie ze nie posiadam domowego

sorki ze troche pomotałem ale śpieszę sie bardzo

czekam na odpowiedzi

pozdro

(Adamo De) #2

“moze macie jakies lepsze propozycje niz netia”?

Ostatnio oglądałem promo z UPC. 512k = 39 PLN (chyba bez Vatu). Info http://www.upc.pl Pozdrawiam.

(Marekglapa) #3

Zobacz na stronie netii czy jesteś w zasięgu sieci Wimax. Jest to sieć bezprzewodowa więc nie miał byś problemu z telefonem.

(iwa nike) #4

a jeśli mam gniazdko telefonu domowego a telefonu nie posiadam? to jak wtedy? moge miec normalnie netie ?

(Agatonster) #5

iwa nike ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(chrucik) #6

a wiek ktoś może jaki abonament miesięczny za ten WiMAX ??

(iwa nike) #7

ponawiam pytanie

ponieważ bardzo potrzebuje odpowiedz

(Kpc21) #8

Jeśli masz gniazdko Telekomunikacji, musisz najpierw wykupić abonament socjalny (albo droższy - to zależy od ciebie) w TP. Telefonu jako urządzenia nie musisz posiadać, jednak musisz posiadać aktywną linię telefoniczną.

Jeśli dochodzi do ciebie linia Netii (głównie w dużych miastach), nie musisz zakładać telefonu.

(iwa nike) #9

a jeśli przez mój dom przebiega gniazdko które należy do mojej babci?

czy ona musiałaby wyrazić zgodę na to żeby pod to gniazdko u mnie był podłaczony internet?(to już raczej odpada że się zgodzi)

(Kpc21) #10

Tak. Jeśli babcia się nie zgodzi musisz sama założyć linię tlekomunikacji i opłacać dodatkowo abonament telefoniczny (może być najtańszy - socjalny).

(fiesta) #11

Bzdury nie musisz mieć żadnego abonamentu, będziesz płacić tylko za utrzymanie linii (koło 30 zł miesięcznie).

Jeżeli ona płaci abonament, to w czym problem ??

Posiadanie łącza internetowego w niczym nie przeszkadza w korzystaniu z telefonu.

Musisz jej tylko o tym powiedzieć i się z nią dogadać.

(iwa nike) #12

wlasnie w tym problem ze sie nie zgadza :frowning:

a czy można to zrobić bez jej wiedzy? tzn mam u siebie w pokoju gniazdko od jej lini telefonicznej i gdybym podłączył tam kabel to by tego nie zauważyła ( wiem ze to może być troche nie fear , ale co zrobić )

głównie chodzi o te rachunki , czy konieczne jest aby były pisane na moją babcie?

zakładając ze mam linie tp

zakładanie własnego telefonu domowego albo podtrzymywanie lini odpada

(fiesta) #13

Nie podpisze umowy na Netię na inną osobą niż ta która dysponuje łączem telefonicznym.