Czy można naprawić ten slot pci e x16?

Witam!

Zacznę od tego ze ostatnio na allegro zauważyłem ciekawą aukcję (jak dla mnie) z uszkodzona płyta główna oto link( http://www.allegro.pl/item678898590_ply … 3_am2.html ). Z chęcią bym ja kupił tylko pytanie- czy ten slot pCi E można jakoś naprawić? Najlepiej domowym sposobem xD

PoZdRawiam

Nie wiadomo tak naprawdę co jest uszkodzone. Gniazdo widać, że nie jest uszkodzone mechanicznie. Równie dobrze może to być uszkodzony jakiś drobny element, równie dobrze nawet i chipset. Stwierdzenie tego, a tym bardziej naprawa w domowych warunkach jest mało realna. Chyba, że masz specjalistyczne narzędzia do tego typu rzeczy. Lepiej nie kupuj kota w worku. Są co prawda firmy naprawiające płyty główne, ale czy jest sens naprawy?

Jednocześnie mogła zostać uszkodzona ścieżka/kilka ścieżek. Wielu ludzi przy wyciąganiu karty, zamiast odhaczyć palcem zawleczkę, pcha tam śrubokręty i uszkadzają ścieżki. Ludzka głupota kosztuje… W tym przypadku naprawa nie powinna dużo wynieść, myślę ze max. 100zł. Ale to nie będzie opłacalne bo za 250zł możemy mieć mowa i nie taka złą płytę główną. A w dodatku ta jest stara i nie złożysz do niej procesora AM3. Nie opłaca się… Zrezygnowałbym z niej…

ja mam przypuszczenia ze osoba sprzedająca nie potrafi rozwiązać problemu… bo sprzedaje także kartę graficzna zapewnię z tego komputera i mam dziwne przeczucie że tu nic nie jest uszkodzone albo jest uszkodzona grafika albo płyta. Kupie ja pewnie nie za więcej niż za 20 zł a odbiorę osobiście. to może zaryzykować? jak stracę 20 zł to nie majątek

Dodane 05.07.2009 (N) 14:15

nie no sory pomyłka tamta karta jest na AGP