Czy można oddać laptopa do sklepu spowrotem?


(JarekMk) #1

Cześć,

Jakiś czas temu postanowiłem że sprzedam stary komputer i kupie laptopa. Jak wiadomo laptop jest fajny :slight_smile: Ale ten którego zakupiłem taki się nie okazał. Napisze całą historię abyście mieli pogląd sprawy.

Więc postanowiłem zainwestować w VBI Compal DL90. Sprzęt kupiony u mnie w mieście. Od samego początku były kłopoty. Najpierw laptop mial być na 2 dzień. Później przedłużyło się do w tyg. jednakże w sumie dostałem go po ponad tygodniu. Od razy z innym procesorem zamiast T7100 - T7300, sprzedawca tłumaczył się tym iż nie ma takich akurat na stanie i wmontował mi owy. W momencie dostania na 'sklep' miał mi go wymienić. Ale to nie koniec taka sama sprawa z dyskiem zamiast 120GB - 100GB. Pomyślałem ok niech będzie. Zadowolony zabrałem komputer do domu i po parru godzinach okazało się że w sprzęcie nie ma Bluetooth i Wi-Fi za który zapłaciłem. Oczywiście zadzwoniłem i dogadałem się że następnego dnia mi wmontują go. Poszedłem, sprzęt zostawiłem i po godzinie był już gotowy do odbioru. Jako że nie miałem czasu sprawdzać go wziąłem go pod rękę i do domu. Tak się złożyło że rano jechałem na spotkanie z klientem aż do Czech więc czasu nie było znowu sprawdzić. Wróciłem dopiero na 4 dzień i wtedy przy włączaniu systemu okazało się że Wi-Fi nadal nie ma. Zdenerwowany pojechałem i nakrzyczałem na sprzedawce ze jaja sobie ze mnie robi. Zly położyłem mu sprzęt na lade i zarządałem zamontowania zapłaconego prze mnie sprzętu. Tak się stało - miałem mieć kartę Wi-FI Intela w standardzie ABGN a jak się w domu okazało wspiera tylko ABG. Zadzwoniłem i pan obiecał że przy wymanie dysku - za jakieś ta tyg. wstawi mi odpowiednią.

Za sprzęt zapłaciłem gotówka 3400zł.

paragonu sprzedaży nie otrzymałem - sprzęt jest w idealnym stanie.

I teraz moje pytanie: Czy mogę zostawić na ladzie sprzęt i zarzadać zwrotu gotówki z tytułu nie wywiązania się z umowy kupna sprzedaży ?

Do tej pory nie mam dysku prawidłowego i karty Wi-Fi

pzdr!


(Clubbasse207) #2

ile ty masz lat ?!

tak !

facet ty spadłeś z księżyca czy co ?!

g.. się nie kupuje tym bardziej za taka cene ...

jesteś sobie sam winien !

jak nie masz [ojęcia o sprzecie to go nie kupuj sam .. udaj się na forum czy tez spytaj znajomego który ma o tym jakies pojęcie ../.

brak słow !


(Marek Kozaczuk) #3

i tu powinieneś odmówić kupna, co to za sklep że nie dają paragonu? dałeś sie nabić w butelkę. zwróć sprzęt i tyle. za tą cenę co zapłaciłeś kupisz dobrego markowego laptopa. pozdro


(JarekMk) #4

A co ma piernik do wiatraka?

Nie nie spadłem

3400zł to dla Ciebie mało? Dla mnie dużo i to bardzo - masę rzeczy musiałem sobie odmówić żeby na to uzbierać...

Nie przesadzaj i nie krzycz na mnie jak gdybym miał 12 lat...

I to chcę zrobić, aczkolwiek chciał bym mieć czym się podeprzeć aby nie było sytuacji w której ja zarządam zwrotu pieniędzy a sprzedawca parsknie śmiechem. Gdzie się zwrócić? UOK ? czy coś innego?

pzdr!


(StG 44) #5

Po lewej na dole jest kontakt ,najlepiej tam zapytać..,a po prawej nr infolinii...


(wacek) #6

:roll:

Rozbawiłeś mnie :slight_smile:

Skoro nie masz żadnego dowodu zakupu to sprzedawca może "parsknąć śmiechem" :slight_smile:

Cud że przyjmował tego laptopa do "poprawek"

W każdej chwili sprzedawca może Ci powiedzieć "Panie Pan tu tego ni kupował"

Taka jest smutna prawda


(popula) #7

Podana przez Ciebie historia laptopa, to świetny temat dla organów ścigania. Mamy tu niedotrzymanie warunków zakupu (inne parametry od przyjętych do realizacji), oszustwo (płacisz za coś czego nie masz) no i brak dowodu zakupu. Ten sprzedawca ma obowiązek wystawiania faktur i rachunków. Powiedz mu, że zgłosisz powyższy fakt do Urzędu Skarbowego, a powinien szybciej zrozumieć czego od niego oczekujesz.


(D@widoS) #8

ale przecież on to dobrowolnie kupił,jego wina że nie zażądał dowodu zakupu,nie sprawdził czy lapek wszystko ma... n/c :x


(M Zganiacz) #9

Zasięgnij opinii Rzecznika Praw Konsumenta.


(popula) #10

D@widoS to ze coś kupujesz dobrowolnie, nikomu nie daje prawa do oszustwa. ********* obowiązkiem sprzedawcy jest wystawianie rachunków, szczególnie wtedy, gdy przedmiot posiada gwarancję. To na nim spoczywa taki obowiązek i spada odpowiedzialność w wypadku zaniechania.

Kontroluj się, Joan :twisted:


(Adrian Nawrocki) #11

Każdy popełnia błędy i nie róbcie z niego za przeproszeniem debila. Jak koleś, nadal będzie Cię próbował oszukac , to zgłoś to na policje.

Pozdrawiam


(JarekMk) #12

Mam świadka zakupu. Kolega byl przy kupnie tego sprzetu.

I tak chyba zrobie.


(jaru_r) #13

..chodzi o to, że za tą cenę można kupić markowy sprzęt (np. Asus lub HP), w sklepach typu Proline lub Vobis, gdzie na pewno nie będzie takich problemów, jak w sklepie, w którym Ty kupowałeś..

..mogłeś zasięgnąć porady na forum przed zakupem..


(Grzesiek82) #14

nie musisz miec paragonu, nie ma takiego zapisau w kodeksie ani handlowym ani cywilnym, mozęsz miec swiadka że tam kupiłeś i to starczy. zażądaj faktury to zobaczymy co powie ten koleś bo ma obowiązke wystawic Ci fakture do 3 miesiecy po sprzedaży

bzdury gadasz, słabo znasz swoje prawa

i do urzedu kontroli skarbowej


(JarekMk) #15

Czyli reasumując mam bardzo duże szanse na odzyskanie pieniędzy, tak?


(popula) #16

Panuj jedynie nad emocjami i nie daj sprzedawcy pretekstu do jakiś zarzutów. Najlepiej weź ze sobą kumpla, który był przy zakupie lapka. Mądrze rozegrasz, to odzyskasz pieniądze.Powodzenia :slight_smile:


(wacek) #17

W momencie pisania tego nie wiedziałem, że JarekMk ma świadka


(Grzesiek82) #18

dokładnie, daj znać ajk poszło, a swoją droga poszłbym do urzędu skarbowego


(JarekMk) #19

Relacja zdam w poniedziałek wieczorem jak źle pójdzie albo we wtrorek z rana jak dobrze się sprawy potoczą :wink:

Nie mniej dziękuje za pomoc :slight_smile:


(Clubbasse207) #20

nie zrozumiałeś mnie ...

3400 zł to dużo a ty ta kase wydałeś na G ... o !

za ta kase byś kupił porządny komputer .... a ty wziołeś poprostu syf za gruba kase ... :roll: