Czy można oddać laptopa do sklepu spowrotem?

Cześć,

Jakiś czas temu postanowiłem że sprzedam stary komputer i kupie laptopa. Jak wiadomo laptop jest fajny :slight_smile: Ale ten którego zakupiłem taki się nie okazał. Napisze całą historię abyście mieli pogląd sprawy.

Więc postanowiłem zainwestować w VBI Compal DL90. Sprzęt kupiony u mnie w mieście. Od samego początku były kłopoty. Najpierw laptop mial być na 2 dzień. Później przedłużyło się do w tyg. jednakże w sumie dostałem go po ponad tygodniu. Od razy z innym procesorem zamiast T7100 - T7300, sprzedawca tłumaczył się tym iż nie ma takich akurat na stanie i wmontował mi owy. W momencie dostania na ‘sklep’ miał mi go wymienić. Ale to nie koniec taka sama sprawa z dyskiem zamiast 120GB - 100GB. Pomyślałem ok niech będzie. Zadowolony zabrałem komputer do domu i po parru godzinach okazało się że w sprzęcie nie ma Bluetooth i Wi-Fi za który zapłaciłem. Oczywiście zadzwoniłem i dogadałem się że następnego dnia mi wmontują go. Poszedłem, sprzęt zostawiłem i po godzinie był już gotowy do odbioru. Jako że nie miałem czasu sprawdzać go wziąłem go pod rękę i do domu. Tak się złożyło że rano jechałem na spotkanie z klientem aż do Czech więc czasu nie było znowu sprawdzić. Wróciłem dopiero na 4 dzień i wtedy przy włączaniu systemu okazało się że Wi-Fi nadal nie ma. Zdenerwowany pojechałem i nakrzyczałem na sprzedawce ze jaja sobie ze mnie robi. Zly położyłem mu sprzęt na lade i zarządałem zamontowania zapłaconego prze mnie sprzętu. Tak się stało - miałem mieć kartę Wi-FI Intela w standardzie ABGN a jak się w domu okazało wspiera tylko ABG. Zadzwoniłem i pan obiecał że przy wymanie dysku - za jakieś ta tyg. wstawi mi odpowiednią.

Za sprzęt zapłaciłem gotówka 3400zł.

paragonu sprzedaży nie otrzymałem - sprzęt jest w idealnym stanie.

I teraz moje pytanie: Czy mogę zostawić na ladzie sprzęt i zarzadać zwrotu gotówki z tytułu nie wywiązania się z umowy kupna sprzedaży ?

Do tej pory nie mam dysku prawidłowego i karty Wi-Fi

pzdr!

ile ty masz lat ?!

tak !

facet ty spadłeś z księżyca czy co ?!

g… się nie kupuje tym bardziej za taka cene …

jesteś sobie sam winien !

jak nie masz [ojęcia o sprzecie to go nie kupuj sam … udaj się na forum czy tez spytaj znajomego który ma o tym jakies pojęcie …/.

brak słow !

i tu powinieneś odmówić kupna, co to za sklep że nie dają paragonu? dałeś sie nabić w butelkę. zwróć sprzęt i tyle. za tą cenę co zapłaciłeś kupisz dobrego markowego laptopa. pozdro

A co ma piernik do wiatraka?

Nie nie spadłem

3400zł to dla Ciebie mało? Dla mnie dużo i to bardzo - masę rzeczy musiałem sobie odmówić żeby na to uzbierać…

Nie przesadzaj i nie krzycz na mnie jak gdybym miał 12 lat…

I to chcę zrobić, aczkolwiek chciał bym mieć czym się podeprzeć aby nie było sytuacji w której ja zarządam zwrotu pieniędzy a sprzedawca parsknie śmiechem. Gdzie się zwrócić? UOK ? czy coś innego?

pzdr!

http://www.uokik.gov.pl/

Po lewej na dole jest kontakt ,najlepiej tam zapytać…,a po prawej nr infolinii…

:roll:

Rozbawiłeś mnie :slight_smile:

Skoro nie masz żadnego dowodu zakupu to sprzedawca może “parsknąć śmiechem” :slight_smile:

Cud że przyjmował tego laptopa do “poprawek”

W każdej chwili sprzedawca może Ci powiedzieć “Panie Pan tu tego ni kupował”

Taka jest smutna prawda

Podana przez Ciebie historia laptopa, to świetny temat dla organów ścigania. Mamy tu niedotrzymanie warunków zakupu (inne parametry od przyjętych do realizacji), oszustwo (płacisz za coś czego nie masz) no i brak dowodu zakupu. Ten sprzedawca ma obowiązek wystawiania faktur i rachunków. Powiedz mu, że zgłosisz powyższy fakt do Urzędu Skarbowego, a powinien szybciej zrozumieć czego od niego oczekujesz.

ale przecież on to dobrowolnie kupił,jego wina że nie zażądał dowodu zakupu,nie sprawdził czy lapek wszystko ma… n/c :x

Zasięgnij opinii Rzecznika Praw Konsumenta.

D@widoS to ze coś kupujesz dobrowolnie, nikomu nie daje prawa do oszustwa. ********* obowiązkiem sprzedawcy jest wystawianie rachunków, szczególnie wtedy, gdy przedmiot posiada gwarancję. To na nim spoczywa taki obowiązek i spada odpowiedzialność w wypadku zaniechania.

Kontroluj się, Joan :twisted:

Każdy popełnia błędy i nie róbcie z niego za przeproszeniem debila. Jak koleś, nadal będzie Cię próbował oszukac , to zgłoś to na policje.

Pozdrawiam

Mam świadka zakupu. Kolega byl przy kupnie tego sprzetu.

I tak chyba zrobie.

…chodzi o to, że za tą cenę można kupić markowy sprzęt (np. Asus lub HP), w sklepach typu Proline lub Vobis, gdzie na pewno nie będzie takich problemów, jak w sklepie, w którym Ty kupowałeś…

…mogłeś zasięgnąć porady na forum przed zakupem…

nie musisz miec paragonu, nie ma takiego zapisau w kodeksie ani handlowym ani cywilnym, mozęsz miec swiadka że tam kupiłeś i to starczy. zażądaj faktury to zobaczymy co powie ten koleś bo ma obowiązke wystawic Ci fakture do 3 miesiecy po sprzedaży

bzdury gadasz, słabo znasz swoje prawa

i do urzedu kontroli skarbowej

Czyli reasumując mam bardzo duże szanse na odzyskanie pieniędzy, tak?

Panuj jedynie nad emocjami i nie daj sprzedawcy pretekstu do jakiś zarzutów. Najlepiej weź ze sobą kumpla, który był przy zakupie lapka. Mądrze rozegrasz, to odzyskasz pieniądze.Powodzenia :slight_smile:

W momencie pisania tego nie wiedziałem, że JarekMk ma świadka

dokładnie, daj znać ajk poszło, a swoją droga poszłbym do urzędu skarbowego

Relacja zdam w poniedziałek wieczorem jak źle pójdzie albo we wtrorek z rana jak dobrze się sprawy potoczą :wink:

Nie mniej dziękuje za pomoc :slight_smile:

nie zrozumiałeś mnie …

3400 zł to dużo a ty ta kase wydałeś na G … o !

za ta kase byś kupił porządny komputer … a ty wziołeś poprostu syf za gruba kase … :roll: