Czy można odzyskać odinstalowany program antywirusowy?

Ponad rok temu kupiłam laptopa Samsung NP-RC530-S02PL W7HP + drukarka ML-1675

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo … arka.bhtml

W standardowym oprogramowaniu zainstalowany był Norton Antywirus. Niestety głupio zrobiłam i odinstalowałam go :frowning: . Na tamten dzień używałam innego oprogramowania - opłacałam je co miesiąc, w ramach usług Netii. Teraz zmieniłam operatora Internetu na Neostradę i nie posiadam żadnego antywira.

Proszę napiszcie czy da radę jakość odzyskać plik instalacyjny Nortona. Gdy wpisuję w polecenie wyszukaj słowo “norton”, komputer znajduje jakieś foldery z tym programem, jednak nie znajduję w nich pliku "exe. Czy jest szansa, że program ten znajdę na płycie z oprogramowanie Samsunga dołączonej do zakupu lub w aplikacji Samsung Support Center (służy do tworzenia kopii zapasowej, odnowienia systemu, itd) zainstalowanej na kompie? Nie chcę czegoś namieszać otwierając te aplikacje.

Z góry dzięki za poradę.

Pytanie - po co Ci tak stara instalka? To co było dołączone do laptopa to była tylko wersja próbna, bodajże na 60 dni. Tutaj możesz pobrać nową wersję, ale na dni 30: http://www.dobreprogramy.pl/Norton-Inte … 12661.html

Witam,spróbuj przez przywracanie systemu,lub od nowa przywrócić do ustawień fabrycznych.

Jeśli przywrócę do ustawień fabrycznych, czy nie zakłóci to działania innych programów?

W sensie? Przywrócenie do ustawień fabrycznych, tak jak nazwa wskazuje, przywraca stan oprogramowania do takiego, jaki był w momencie zakupu.

Zainstaluj jakiegoś bezpłatnego antywirusa - Comodo, AVG, Avast, Avira, Microsoft Security Essentials. Nie odbiegają jakością od komercyjnych - są nawet lepsze od niektórych płatnych.

Dzięki wszystkim za podpowiedzi. Spróbuję znaleźć jakąś bezpłatną wersję :smiley:

Pozdrawiam