Czy można odzyskać pliki które zostały usunięte z "kosza"?

ahaaa… dobrze ale :

pliki odnalezione przez ten program są dziwnie nazwane np AC86kld01 , myślałam, że program wyszuka pliki i będą one miały nazwę taką samą jak w momencie usunięcia do “kosza” ,żeby nie musieć ich szukać w tych 7000 :slight_smile:

np powinien odnaleźć plik o nazwie: schemat.rtf (taki przykład) Wtedy wiem czego szukam

W takim przypadku ja nie wiem co jest co ,czyli wszystkie muszę przywrócić na kompa i wśród nich szukać tych potrzebnych, albo dalej odzyskiwać za pomocą innego /podobnego programu.

Wybaczcie ale dla mnie wiele rzeczy jest niezrozumiałych - taka ze mnie “informatyczka”

Nic się nie przejmuj masz prawo nie wiedzieć :slight_smile:

teraz tak jak znalazł pliki do odzyskania ileś tam jak piszesz,to

z lewej strony w okienku kliknij na np. bitmap i powinien pokazać tylko te i podobnie robisz z innymi

Dodane 16.05.2012 (Śr) 14:09

tam będzie wyszczególnione jakie pliki znalazł ,czyli txt to tekstow bimapy itp.

po lewej stronie ?

Po lewej mam coś takiego (klikając na Typ )

html. documents 6

Other files 7193

Ja spróbuję za pomocą innego jakiegoś programu odzyskiwać…

myśle,że tym powinnaś sobie poradzić jest po polsku

http://www.dobreprogramy.pl/Recuva,Prog … 13044.html

http://www.dobra-rada.pl/jak-przywrocic … kosza_2873

Uruchomiłam ,strasznie powoli wyszukuje :slight_smile: dopiero 3%… trochę długo ale czekam na rezultaty

Dodane 17.05.2012 (Cz) 10:38

Niestety bez rezultatu

Witam

widzę,że coś nieidzie,tutaj znalazłem podobny temat moze coś wykorzystasz z tego

jak-odzyskac-dane-usuniete-kosza-t391294.html

P.S

kolejny podobny temat,troche stary ale sprawdż

odzyskiwanie-plikow-usunietych-kosza-t44714.html

cześć

Wczoraj uruchomiłam ten Recuva prog. do odnajdywania. Byłam przygotowana na to że będzie to dłużej trwało ale nie myślałam że aż tak ,Mam wrażenie (ale nie wiem czy może tak się zdarzyć) że owy program nie zadziałał poprawnie w moim kompie ,nie wiem jak to nazwać…

Opiszę to własnymi słowami:

Zaczął normalnie wyszukiwać .Do momentu 78% ,do tego momentu wyszukiwanie (postęp procentowy) było w miarę proporcjonalne do przewidywanego czasu ukończenia, i na tym się zatrzymał tak jakby, przez 2 godziny ciągle było 78% i w tabeli tego programu nie pokazał żadnych odnalezionych plików. Komputer się przy tym zawiesił (nie wiem, może to miało tak być …) zanikł również dźwięk, ten charakterystyczny wydawany przez dysk twardy w trakcie jego pracy. tak jakby operacja była zatrzymana.

Wczoraj zbytnio nie miałam za wiele czasu i dlatego musiałam zakończyć prace z kompem. Wyłączyłam.

A teraz pousuwałam zbędne programy z kompa i zastanawiam się czy uruchomić Recuva jeszcze raz… albo pobrać ten sam ale inną wersję (jeśli taka jest dostępna) nie wiem…

A tak przy okazji jeśli mogę zapytać: Często pojawia mi się komunikat “wtyczka adobe uległa awarii” Co zainstaluję od nowa po jakimś czasie znów to samo. często. Dlaczego?

raczej tak nie powinno być Recuva nie powinna zawiesić systemu,ale sprawdz jeszcze tym programem czy zobaczy te pliki ,których konkretnie szukasz,bo możliwe że one już zostały nadpisane i ich nie odzyska

http://www.dobreprogramy.pl/StrongRecov … 24584.html

to jest co prawda program płatny i nie odzyskuje w wersji demo,ale zobaczysz czy będą widoczne te pliki

Ja Ci powiem tylko z doświadczenia, że nie wszystkie tego typu programy działają i raczej trudno jest znaleźć taki nieprofesjonalny, który odszuka i przywróci prawidłowo pliki dla tego liczyłem, że ktoś kto często coś takiego robi podchwyci temat i doradzi. Jeśli program robi zwiechę i przestaje skanować to możesz sobie dać z nim całkiem spokój. A co do tych problemów z flashem i innych tego typu śmieci na kompie to tak jak pisałem, jak już rozwiążesz sprawę odzyskania plików lub stwierdzisz brak takiej możliwości to logi z OTL na forum i na pewno nie zostaniesz bez pomocy :slight_smile:

Ja się zgadzam,że te programy nie są rewelacyjne(chociaż ja wczoraj usunąłem film i przywróciłem tym programem recuva)ale to był odstęp czasowy do 1 godziny i nic nie było nadpisane,

odnośnie logów to faktycznie możesz je wstawić

->tutaj instrukcja

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

a,jeszcze pytanko do leyda masz problem z systemem też,czy tylko chodzi o te pliki usunięte :slight_smile:

Aha… Czyli nic już nie robić? Tylko logi podać? tak?

pstrowsky- właśnie ,komp przy uruchomionym Recuve totalnie się zawiesił,bałam się aby coś sie gorzej nie porobiło. a z wtyczką adobe flash problemy mogą być przez wirusy też… tak myślę

Qantumi- Problem z systemem jest na pewno bez dwóch zdań ,w moim kompie prawie wszystko działa niepoprawnie ,komputer jest nieźle “porobiony” System był ze 4 razy wgrywany nowy/ nie wiem jak to fachowo nazwać… Bo nie da się tego czegoś fachowo nazywać…! :slight_smile: Nie ogarniam tego…

Jakiś czas temu robione było: defragmentacja i “sprzątanie” za pomocą CCleaner i kiedyś tez coś robione było przez OTL , niby lepiej działał ale cały czas coś się dzieje z nim.

A chciałabym odzyskać pliki ,potrzebuję. i przy okazji jakby dało się odzyskać to też filmy… a w między czasie szukam też może coś na innych forach będzie… Ale to wcale nie oznacza, że Wasze wskazówki nie są mi przydatne :slight_smile:

Jeśli tak się dzieje z systemem podczas pracy z recuvą,to nie instaluj jej tylko faktycznie zrób te logi i tutaj już musi się odezwać ktoś kto zna się na logach

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

dopiero potem jak sprawdzą Tobie logi i ewentualnie wyczyszczą jakąś infekcje, to możesz sprawdzac te zagubione pliki :slight_smile:

Właśnie wykonałam skanowanie OTL , Proszę o sprawdzenie:

http://wklej.org/id/754981/

http://wklej.org/id/754983/

i co dalej ?