Czy można oliwić części od laptopa?

Tak jak w pytaniu , czy można , wydaje mi się że nie powinno ale nie jestem pewien , jeżeli jednak można to jakie części.

Żeby nie robić drugiego tematu to jak umiejętnie używać sprężonego powietrza i jak ono działa dokładnie.

a co tam masz zamiar oliwić ?:smiley:

co do powietrza to jak ma działac…wydmuchuje …

Hmmm… co do oliwienia to myślę że to nie jest dobry pomysł, cokolwiek byś chciał oliwić.

Sprężone powietrze to jak sama nazwa mówi powietrze pod ciśnieniem, działa jak bardzo mocny podmuch skupiony w jedno miejsce. Po prostu wydmuchuje kurz/paprochy z miejsc na które skierujesz wylot.

W zasadzie ogólnie w komputerach nie ma co oliwić, jedynie chyba wiatraczki wszelakie o ile zaczynają nieprawidłowo pracować w wyniku wysuszenia się smaru który mają, ale to są tak rzadkie przypadki, że mógłbym uznać je za mit gdyby nie to, że ostatnio jeden taki przerobiłem :slight_smile:

Sprężone powietrze należy krótkimi “strzałami” dawkować z pewnej odległości na elementy w których osiada się kurz aż do oczyszczenia ich z kurzu. Sprężonego powietrza należy używać na elementy chłodzenia, wiatraki, radiatory, trudno dostępne miejsca, szczeliny itp.

Można oliwić, ale tylko raz … :slight_smile:

http://www.youtube.com/watch?v=QvP0hovCenY : )

Ja mam pytanko co do sprężonego powietrza. Próbował ktoś czyścić lapa / pc kompresorem do kół na stacji tesco ? :slight_smile:

Oczywiście, że można tylko należy zachować odpowiednią odległość od urządzenia by siła ciśnienia go nie uszkodziła.