Czy można podkręcać procesor?


(Sanderus86010) #1

Witam.

Mój obecny procesor to C2D e7200 bez OC, grafika to Gainward 250GTS, zasilacz MC Feel III 500W. Jeśli to istotne mam także dwa dyski w obudowie. I tu pojawia się pytanie - czy jest możliwość podkręcania procesora bez uprzedniej wymiany zasilacza? Teraz, jak już wspomniałem pracuje na normalnych taktach (2,53GHz) i komputer działa stabilnie i cicho. Temperatury też mam w normie. Obawiam się, co będzie gdy podkręcę trochę procesor, a szczególnie gdy podniosę napięcie. Czy Waszym zdaniem mogę bez problemu podkręcić procesor? A jeśli tak to jaka jest w przybliżeniu górna granica, do której mógłbym to zrobić?


(Piotr24 Power) #2

Miałem styczność z C2D E6700 i pracowałem na nim dużo czasu na stabilnym 3,66GHz na Intelowskim wiatraczku... więc...

Może do 3 - 3,5GHz go stabilnie przekręcisz... a na zasilacz patrz w BIOS lub w SpeedFan przy włączonym PC, jeżeli napięcia będą widocznie różne od poprzednich zmniejsz trochę OC...


(Jarek Maj) #3

Bardziej chodzi o to czy ten dziadowski feel podoła zadaniu a nie procek. Możesz kręcić na własną odpowiedzialność ale raczej nikt cie do tego nie zachęci na tej zasiłce.


(Tomj) #4

A po co kręcić? czy Ci się to opłaca? masz szybki procek 2,5Ghz i ci więcej Ci potrzeba?????? nie rozumiem Cie!


(Sanderus86010) #5

Tak, chodzi mi o to, czy zasilacz wytrzyma.

@mm150 - zanim kupiłem tego GTS'a miałem 8600GT i procesor wykręcony do 3,2GHz (później podniosłem nawet na chwile do 3,4 i przeszedł Prime'a 4h) i wydaje mi się, że chodził lepiej. Dlatego pytam czy jest możliwość, żeby teraz też podkręcić.


(Mskitek) #6

zasilacz do wymiany. to tykająca bomba


(Adalbert) #7

Nie no Feel III to nie jest już tykająca bomba (zabezpieczenia w przeciwieństwie do poprzednich serii działają), ale osobiście nie podkręcałbym na nim i tak, do porządnych zasilaczy jeszcze mu sporo brakuje.


(Mskitek) #8

Tak Adalbert , ale to i tak kolejny niewypał ze strony Modecoma, jak napisałeś :).

Tak czy inaczej o o/c zapomnij, chyba że lubisz ryzyko.