Czy można podkręcić zintegrowaną karte graficzną?

Nie wiem jakie możliwości OC ma Intel GMA950 jeżeli w ogóle ma. Wiadomo, jeżeli się podkręci o 5 czy 30Mhz różnica może być bardzo mała ale akurat może na tyle duża by móc bez wyrywania włosów grać w starsze gry. Ja na swojej integrze bez OC grałem całkiem swobodnie w Tomb Raider:Aniversary w 1024x768, 2x antyaliasing.

Co ma do rzeczy w tym wypadku: karta zintegrowana czy oddzielna i to i to można podkręcić,jedno i drugie to karta graficzna, czym więc się konkretnie skompromitowałem. A może nie słyszałeś o podkręceniu karty zintegrowanej (o 200MHz) no to masz przykład: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-13, punkt 7.

Podsumowując: nie masz racji a swój brak wiedzy (nie kto inny jak Ty do jednego worka wrzucałeś całkiem niedawno temu markę Fortron{np. mój konkretnie model zasilacza} z takim jak Tracer, codegan, mustang czy codegan) próbujesz zatuszować zarzucając innym to co w istocie dotyczy Ciebie. I komu jest tak naprawdę kogo żal. Naucz się dzieciaku pokory bo dostaniesz za tą butę pożądnie po d…

brakiem argumentów, powoływaniem się na karty niezintegrowane w wątku który dotyczy karty zintegrowanej.

autor postu poruszał już ten problem wcześniej (posiada zintegrowanego intela GMA950)- wykazałeś się w tym momencie aż kilkoma uchybieniami w tym czytanie bez zrozumienia, brak dociekliwości, odpowiadanie nie na temat (pisanie nielogicznych sugestii w stylu bo ja mam).

przeczytaj cały wątek jeszcze raz po woli i wypunktuj sobie fakty, może zrozumiesz poruszony problem, nie za 1 razem to może za 10tym.

mam większą od ciebie i radzę się ode mnie uczyć.

po raz kolejny wykazałeś się nie umiejętnością czytania ze zrozumieniem.

mi ciebie to chyba jednoznaczne.

na koniec pouczenie:

radzę rozsądnie dobierać słowa i zachowywać się kulturalnie, bo długo nie zabawisz na forum. dał temu również wyraz ADMIN.

:] Turkish mi ostatnio pomogł za zasilaczem :slight_smile:

Co do grafiki to nie jest tak, że im mniejsze ma taktowanie grafika tym gorzej się ją podkręca tnz o mniej można ją podnieść?

to nie ma znaczenie o oc karty decydują w głównej mierze zastosowane układy pamięci oraz czasy dostępu do nich, jeśli chodzi o gpu to można podkręcić tyle ile przewidział to producent :P. istotne też jest zastosowane dobrego chłodzenia gpu oraz pamięci (radiatory).

dodatkowe możliwości oc uzyskamy podnosząc napięcia podawane na gpu i pamięci (taka operacja zwana jest vmod-em)

przecież to Ty nie masz argumentów. Po raz kolejny to że wątek dotyczy karty zintegrowanej nie znaczy że nie wolno przytaczać opinii o karcie osobnej, zwłaszcza że sprawa dotyczy rzeczy możliwej i występującej w obu typach układów graficznych.

ha, ha masz naprawdę bujną wyobraźnię, ale po kolei:

że niby czego nie zrozumiałem,

brak dociekliwości (to jest dobre): mam czytać wszystkie posty Lisu by wiedzieć jaką ma kartę? to on powinien to napisać a nie ja mam dociekać co ma a czego nie ma. Ponieważ lisu nie wspomniał o jakiejś konkretnie karcie to oczywistym jest że interesuje go ogólna sytuacja jeżeli interesuje go określona karta powinien ją opisać,

co konkretnie napisałem nie na temat wszystko dotyczy karty graf. Co jest nielogicznego w tym, że na swojej integrze grałem w TR (a może to nie dotyczy tematu?)

Jeżeli twoja wiedza polega na wypisywaniu takich bzdur jak to, że po podpięciu osobnej karty graficznej do mojego konfigu mój sprzęt padnie przez zasilacz (tak jak ty to napisałeś, tym samym wrzucając do jednego worka Fortrona z innymi markami typu Coedegan itp.) To gratuluje pewności siebie, szkoda tylko że tego typu opinie wygłaszasz publicznie. Bo to obrazuje że twoja wiedza może obejmuje szerokie spektrum spraw ale cóż z tego skoro zdecydowanie jest za płytka.

ale w jaki sposób nie zrozumiałem Ciebie. powyżej napisałem już o tej sytuacji.

Im dalej tym gorzej z tobą. To nie ja a Ty masz ostrzeżenie. Tym samym to ty wykazałeś się brakiem jakże potrzebnej zdolności czytania ze zrozumieniem (regulaminu). A jeśli chodzi o Admina to czytałem o rzeczach obraźliwych na które Admini w ogóle nie reagowali. A słowo “beknąć” trudno uznać za obraźliwe.

Jakoś nie odpowiedziałeś na podany prze zemnie przykład OC karty graficznej, czyżbyś uznałeś te parę zdań za skrajny przykład nielogicznych wywodów i pisanie nie na temat?

Zacznij wreszcie pisać konkretnie podając przykłady a nie ogólniki nie poparte jakimikolwiek argumentami.