Czy można podkręcić zintegrowaną karte graficzną?

mam pytanie jak w temacie i jeżeli tak czy jest wogole sens takiego podkręcania tzn.czy zysk wydajności będzie conajmiej zauważalny?

nie będzie, układ gpu karty zintegrowanej ma bardzo niską wydajność 3d.

to że ma niską wydajność to tak zgadza się, to że nie będzie zauważalnej różnicy to żeś Turkissh beknął różnica będzie zauważalna: podkręć zegar i pamięci na 8500Gt o 200Mhz i to samo i o tyle samo na 8800GTS na 8800 różnicy nie zauważysz bo karta ta jest bardzo szybka ale na 8500GT zauważysz bo jest kartą nieporównywalnie wolniejszą analogicznie dołożenie do kompa za 2000 zł, 200zł nie da tak dużej różnicy w wydajności i komfortu użytkowania jak dołożenie 200 do kompa za 1000 zł.

udowodnij że oc Inela GMA 950 będzie zauważalne, nie kompromituj się przytaczając przykład karty graficznej niezintegrowanej… aż żal patrzeć na te twoje męki i nieudolne próby sklecenia czegoś.

Proszę odpuścić sobie takie uwagi :evil:

BTW.

Nie wiem czy to zauważyłeś, ale na forum używamy polskich znaków.

Proszę więc edytować własnego posta przy użyciu przycisku icon_edit.gif

własnie chciałem podkręcić moją karte ale nie wiem jak, w riva tuner ani w sterach nie moge mam integrre 6100

spróbuj ATITool

to samo co zmienie zegary to powraca do Default

w lewym górnym rogu jest przycisk SET CLOCK (czy podobnie) po zmianie zegarów musisz kliknąć ten przycisk aby ustawienia zostały wprowadzone.

aż taki głupi niejestem żeby tego nie wiedzieć

wklej zrzut ekranu z programu po oc.

bb4568f51d60367em.jpg

już wiem :smiley: karta graficzna używa pamięci operacyjnej (turbocache)a ona taktowana jest 667MHz nie możesz częstotliwości zmienić w żadnym programie, jeśli to laptop to nie ma szans na oc jeśli to pc, możesz podkręcić pamięć (BIOS) .

to jest komputer pc jak w podpisie, zalezy mi na rdzeniu

to zmień suwakiem taktowanie rdzenia o 10Mhz SET CLOCK i wklej zrzut.

jak ustawie chocby o 10mhz do gory to biore set clock i wraca do 425

widocznie onbordowe grafiki uniemożliwiają oc gpu…

acha :S

co się stało z twoim ABITEM KN9 ??

spaliłem ją przez przypadek :stuck_out_tongue_winking_eye:

Złączono Posta : 12.08.2007 (Nie) 18:45

apropo Turkissh masz jakiś komunikator?