Czy można podłączyć głośniki 5.1 do tunera TnK technisat?

Witam,

dostałem ostatnio tuner Technisat DIGIT S2 CD (Telewizja na kartę). Niestety jakość dźwięku z tv mnie nie zadowala, a jako, że mam głośniki komputerowe Creative P5800(5.1), zastanawiam się, czy można je wykorzystać podłączając do tego tunera. Czy istnieje w ogóle taka możliwość?

pozdrawiam

Wszystko się da z odpowiednimi przejściówkami…

Nie wiem ile wtyczek jack mają te głośniki ale z tego co widzę na necie 1 wtyczkę da się podłączyć przez przejściówkę jack - chinch lub jack - scart .

Więcej można podłączyć używając dodatkowych rozdzielaczy lub robiąc specjalną przejściówkę (mogę zrobić na zlecenie) ale rzeczywistego dźwięku 5.1 nie uzyskasz.

Tak można podłączyć z tym że przy tunerze telewizji na kartę obniż dźwięk na minimum a reguluj na wzmacniaczu głośników. Chodzi o to żeby nie przesterować wzmacniacza w głośnikach komputerowych.

Oczywiście jeżeli masz wyjście audio w tunerze będzie opisany jako AUDIO OUT . Biała czncza i czrwona to wyjścia audio w tym tunerze ( biała to lewy kanał a czerwona to prawy kanał ) do nich podłączasz głośniki.

Tak poza tematem krokodajl warto kupić TnK czy lepiej Cyfrowy Polsat? Się zastanawiam bo już nie długo analogu nie będzie i znów wydatek, a w moim okręgu nie ma nadajnika DVB-T i szukam czegoś by było cyfrowe. Antenę mam tylko do wymiany konwerter bo miałem analogową Satelite (kiedyś było lepiej z analogową satelitą choć bez tych EPG itp.)