Czy można podłączyć roter do modemu?

Witam jak w temacie mam pytanie czy można do mojego modemu neostrada ZTE ZXDSL 831AII COMBO podłączyć jakiś router aby wysyłał wi-fi ? Może taki by pasował: http://www.oleole.pl/routery/tp-link-tl … 3godoQwABA ?Jestem zielony w tym temacie więc proszę o wyrozumiałość .Z góry dzięki.

Witam

Kup sobie przykładowo ten router i nie będziesz potrzebował dodatkowego modemu.Musisz szukać taki z modem adsl , ten co podałeś jest zły .Jak się nie znasz szukaj z opisem z modemem adsl pod neostradę .

Pozdrawiam

Tylko widzisz moje środki finansowe po świętach cienko wyglądają i mam do dyspozycji max 100 zł. A możesz mi wyjaśnić dlaczego jest zły ?

Uzi ,

można taniej, chyba że zachodzi taka potrzeba

http://allegro.pl/tp-link-router-td-w89 … 20500.html

lista TP-LINKów

http://allegro.pl/listing.php/search?st … nge_view=1

w każdym przypadku modem jest już nie potrzebny - router ADSL zastępuje modem + daje funkcje routera

pytanie czy 150Mb/s czy 300?

Jak szybką masz tą NEO?

Bo ten router nie jest ADSL a właśnie takiego potrzebujesz. Niestety są droższe, bo… posiadają w sobie wbudowany modem.

Mam neostrade 2 Mbps ale chcę niedługo zwiększyć do 4 bądź 6 Mbps.

Dokładnie tak jak pisze kolega dark__jedi ja podałem ci tylko przykładowo pierwszy z brzegu byś tylko widział opis co i jak , nie musisz tyle wydawać , resztę wyjaśnił ci już wyżej dark__jedi

Dobra dzięki panowie. Jeszcze poszukam tych modemów jak już wiem wszystko o co chodzi. Pozdrawiam.

Ten modem może procować w trybie router , więc nie musisz kupować routera, w takim przypadku wystarczy przełącznik do podłączenia komputerów kablowo, a jeśli chcesz łączyć komputery tylko bezprzewodowo, wystarczy zakupić access point i podłączyć go do modemu. Nie potrzebujesz żadnego modemu ADSL.

Modem, który obecnie posiadasz, może obsłużyć do 24Mb/s. Jeśli nawet zaszłaby potrzeba wymiany modemu na inny, to dostawca i tak dostarczy Ci nowy modem. Zresztą nie kupuj routera ADSL, w razie problemów z modemem, dostawca wymieni Ci go na nowy, jak router Ci padnie, musisz go wymienić we własnym zakresie, routery bez modemów są tańsze, więc koszt wymiany będzie niższy.

Nie ma sensu kupować nowego modemu ADSL, ponieważ ten modem ADSL ma wyjście ethernet, więc jeśli już kupować jakiś router, to zwykły bez modemu.

Sprawdziłeś chociaż specyfikację tego modemu?

To po to autor wątku pisze jaki ma modem, abyście sprawdzili co można z nim zrobić, a Wy polecacie mu kupno nowego routera ADSL, które są droższe od zwykłych routerów, potem będą pytania jak podłączyć modem do tego routera. Zanim komuś coś polecicie, zapoznajcie się dokładnie z tematem, a nie rzucacie propozycją pierwszą lepszą z brzegu i narażacie kogoś tylko na zbędne koszty.

Właśnie o to chodzi że mam kompa podłączonego do modemu kablowo i chcę mieć również neta na lapku bez żadnych kabli i mi się wydaje że najlepiej będzie mi kupić router żeby podłączyć go do modemu aby wysyłał tylko wi-fi. Np. jakbym zakupił taki modem : http://allegro.pl/tp-link-router-wifi-d … 14360.html to podłączam do niego kablem ethernet do modemu a z modemu podłączam kablem usb do kompa lub od nowego routera kablem ethernet. Co o tym myślisz ?

Router nie jest Ci potrzebny, ponieważ ten modem posiada funkcję routingu, posiada również wbudowany serwer DHCP, a ponieważ jest to modem i ma tylko jedno wyjście ethernet, potrzebny jest przełącznik lub access point, aby podłączyć więcej niż jeden komputer. Jeśli chcesz łączyć się bezprzewodowo, Tobie wystarczy tylko kupno AP (access point - punkt dostępowy). AP podłączysz kablem do modemu, natomiast AP będzie rozsyłał sygnał Wifi i do niego podłączysz bezprzewodowo inne urządzenia, serwer DHCP na modemie będzie przydzielał adresy IP tym urządzeniom i odpowiadał za NAT/routing. Jeśli wolisz kupić router, to kup router ale bez modemu adsl, tj. w specyfikacji szukaj opisu: 1 port WAN 10/100Mb/s (ten do którego podałeś link może być).

Napisz w jakich standardach działają urządzenia, to będzie wiadomo za jakim AP się rozglądać.

Czyli coś takiego: http://allegro.pl/tp-link-tl-wa701nd-ac … 50484.html wystarczyło by ?

Wszystkie twoje urządzenia działają w standardzie n? Bo jeśli choć jedno będzie działać w standardzie g lub innym, to AP będzie działał w standardzie n. Ten AP, który tu podajesz możesz kupić w niższej cenie, zbliżonej cenie tego routera, który podałeś wcześniej.

Tylko że ja nie bardzo wiem o co chodzi z tymi standardami… Napisałem wcześniej że się na tym nie znam w ogóle. Możesz trochę jaśniej?

Na urządzeniach często jest napisane w jakim standardzie Wifi działają, albo można to sprawdzić w informacji o sprzęcie, ewentualnie w instrukcji obsługi. Wifi działa w różnych standardach, które są ze sobą kompatybilne, n jest kompatybilne z b i g, więc jeśli któreś z urządzeń działa w standardzie innym, niż n, to AP dostosowuje się do tego i działa w tym standardzie z resztą urządzeń, nie ma czegoś takiego, że z jednym urządzeniem działa w standardzie b lub g, a z innym w standardzie n.

Jeśli chodzi o standardy, w poniższych linkach masz wszystko szczegółowo opisane:

wybor-routera-przeczytaj-zanim-zadasz-pytanie-t419498.html

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wi-Fi#Stan … zewodowych

Ja powiem tak mam kartę sieciową w lapku Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter i mógłbym Cię prosić o podanie mi np. jakiegoś ap do tej karty bo z kompem to problemów nie powinno być jak będzie podłączony do tego modemu co mam. Tu pisze mi takie coś : Preambuła 802.11b , to chyba ten standard o który Ci chodzi więc mógłbyś mi coś podpowiedzieć jakiś przykład ap ? Może taki jest dobry : http://allegro.pl/tp-link-tl-wa701nd-ac … 50484.html . Sory za udrękę ale muszę coś z tym zrobić…

Powoli. Rozumiem, że chcesz podłączyć modem do komputera kablem, a inne urządzenia bezprzewodowo? Jeśli tak zamierzasz zrobić, to w tym przypadku jednak kup router, w tym przypadku nie ma sensu kupować osobno przełącznika i osobno AP, bo takie urządzenia byłyby Ci potrzebne, gdyż wyjdzie drożej. Napisz dokładnie co i w jaki sposób chcesz podłączyć.

Popatrz mam kompa i laptopa, do kompa podłączam kablem usb mój stary modem, potem kablem ethernet podłączam AP od starego modemu, żeby wysyłało mi wi-fi do laptopa. Czy to by działało ?

Teoretycznie powinno działać, ale sprawdź może to najpierw, tj. podłącz komputer przez USB, a laptopa kablem ethernet, jeśli będzie działać, to okej. Jeśli będziesz chciał łączyć komputer kablem sieciowym, to lepiej wziąć router. Rozważ też czy w przyszłości nie będziesz chciał podłączyć jakiegoś innego urządzenia kablem, np. TV lub inny komputer.

A mógłbyś mi podać przykładowy router, bo mi się już trochę pomieszało, czy r45 to kabel ethernet a r11 to telefoniczny ?

Przykładowo wspomniany TP Link TL-WR740N, jak chcesz coś taniego.

Tak złącze RJ-45 to złącze kabla sieciowego ethernet, złacz RJ-11 to złącze dla kabla telefonicznego. Ty potrzebujesz router bez modemu, bo modem już masz, więc szukaj w opisie port WAN 10/100Mb/s RJ-45.