Czy można podłączyć telefon pod router?

Witam!

Jestem na etapie podłączania Internetu i telefonu do biura byli dzisiaj technicy któłrzy nie potrafili odpowiedzieć na moje podstawowe pytania.

Chciałbym zapytać czy można podłączyć zwykły telefon pod router? I czy będzie on działał.

pozdrawiam, dziękuje

“zwykły telefon” - znaczy się jaki?

“czy będzie on działał” - co masz na myśli?

Jeśli tak samo sformułowałeś pytania do techników, bez podania konkretów/pokazania sprzętu, to wcale się im nie dziwię…

Może chodzi o VOIP

Jesli chodzi ci o taka telefonie jaka oferuje np UPC, gdzie telefon podlacza sie do routera, to tak. Wszystko odbywa sie tak ja przy podlaczeniu telefonu do zwyklego gniazdka, w zupelnosci wystarczy zwyczajny stary aparat nie posiadajacy zadnych dudow.

Dzięki za odpowiedź, mówiłem tak do techników.

Czy telefon stacjonarny podłączony do routera będzie działać prawidłowo?

Router musi posiadać odpowiednie gniazdko - wtyczka telefoniczna jest bardzo podobna co sieciowej jednak jest mniejsza.

Nawet gdy masz router z funkcją Voip musisz mieć wykupioną/aktywną usługę telefonii u operatora, który dostarcza Ci internet lub u jakiegoś innego.

Napisz jaki masz router, jakie usługi wykupione oraz kto jest Twoim dostawcą internetu.

Dziękuje za odpowiedzi!

Mam telefon stacjonarny z Orange, oraz jeszcze nie aktywowaną neostradę (świeżo zmieniamy po orange freedom, ponieważ ta usługa jest w trakcie wycofywania).

Niestety moja sytuacja wygląda następująco:

W domu w którym mieszkam mam doprowadzoną linię, dom od ulicy, 25metrow za domem jest biuro gdzie nie ma doprowadzonego jeszcze kabla telefonicznego. Chcę mieć telefon w biurze i Internet w domu i w biurze. Tylko pojawia się problem jak to zmontować. Propozycja techników jest, aby przenieść router pod okno mojego domu i przeciągnąć kablem ethernet 25metrów do budynku biura i tu podłączyć telefon, Internet i fax.

Powiem szczerze bardzo słabo się na tym znam, w biurze na pewno 3 komputery będą podłączone do Internetu w przyszłości może być więcej, więc będę potrzebował drugi router.

Nie wiem jak dobrze rozwiązać tą kwestię, najlepiej byłoby utrzymać istniejącą linię w moim domu i tu chodziłby Internet oraz doprowadzić nową linię telefoniczną do biura i tam podłączyć nią telefon oraz fax.

Natomiast router byłby przy oknie i nadawał przez wifi, będą tam 2 laptopy i komputer stacjonarny, dlatego mam pytanie czy router może dalej przekazywać sygnał od innego routera wifi?

Oraz czy w Orange (TP) jest możliwe takie zastosowanie tzn 2 linii, 1 w jednym budynku, druga w drugim.

Oraz chciałbym zapytać czy takie plany mają miejsce jeżeli chciałbym brać w marcu Neostradę Fiber 40mb? to jest po vdsl, nie ma tu światłowodów ale jestem stosunkowo blisko do centrali około 450metrów po kablach, a już tutaj ktoś pisał że moje parametry pozwalają na osiągnięcie takiego rezultatu.

dziękuje za wszelkie odpowiedzi, jesteście bardzo pomocni :slight_smile:

  • może, poczytaj o repeaterach :wink:

Ok to moje ostateczne pytania:

Czy router Netgear dgn2200 będzie miał wystarczający zasięg 25m (odleglosc miedzy dwoma budynkami), aby laptopy z biura odbierały sygnał?

Czy jeżeli wezmę neostradę fiber i od nich router vdsl to czy mój netgear będzie od niego mógł dalej przesyłać sygnał?