Czy mozna podmienić klucz działajaącego systemu?

(Utrivv) #1

Witam.

Czy można w działającym od dawna systemie podmienić klucz na inny?

Tak żeby wszystko "gładko" poszło i działalo?

Chodzi mi o windows XP home OEM.

Prosze nie udzielać rad dlaczego mam tego nie robić tylko odpowiedzieć :slight_smile:

Mój problem jest trywialny, zrobiłem nowy komputerek i kupiłem nowy win xp sp3, mój "stary" system to win xp sp2.

Chciałbym na nowym komputerze zainstalować "stary" xp sp2 a "nowy" system mieć na starym komputerze.

Czy można to zrobić?

Pozdrawiam

(Porchekarera) #2

Przecież możesz użyć zainstalować ten z SP2, i podać klucz od SP3. A jak będziesz kiedyś instalował SP3 na starym to podaj ten co teraz masz.

To się tylko różni Service packiem którego nawet można pobrać bez problemu z neta.

(Utrivv) #3

Spróbuję :slight_smile:

dzięki...

(MaRa) #4

Klucz od XP SP3 może nie pasować do XP SP2 (dodano nowe klucze), ale od XP SP2 zawsze będzie pasował do XP SP3.

W przypadku posiadania płyty XP SP3 najlepiej tylko z niej instalować system, wtedy będzie już zaktualizowany, natomiast klucze podaje się przypisane do danego komputera. Ale można tak w przypadku tej samej wersji Windowsa, np. XP Home.

(Utrivv) #5

Ale zaraz Porchekarera przecierz jak podam po instalacji mój stary klucz to nawet jak system się aktywuje to zdeaktywuje się mój stary windows.

Więc chyba jednak wolałbym coś bezpieczniejszego.

(Mhassi) #6

Technicznie jest to bezproblemowo możliwe ale prawnie, zgodnie z licencją microsoft oem - NIE (chyba że winda była kupiona z myszką)

(Utrivv) #7

:frowning: czyli pozostaje mi tylko nagranie zintegrowanej z sp3 kopii?

(Mhassi) #8

jak chcesz być legalny to tak, a jak nie to jest odpowiednie oprogramowanie do podmiany kluczy rejestracyjnych, wybór należy do Ciebie :wink: