Czy mozna podmienić klucz działajaącego systemu?

Witam.

Czy można w działającym od dawna systemie podmienić klucz na inny?

Tak żeby wszystko “gładko” poszło i działalo?

Chodzi mi o windows XP home OEM.

Prosze nie udzielać rad dlaczego mam tego nie robić tylko odpowiedzieć :slight_smile:

Mój problem jest trywialny, zrobiłem nowy komputerek i kupiłem nowy win xp sp3, mój “stary” system to win xp sp2.

Chciałbym na nowym komputerze zainstalować “stary” xp sp2 a “nowy” system mieć na starym komputerze.

Czy można to zrobić?

Pozdrawiam

Przecież możesz użyć zainstalować ten z SP2, i podać klucz od SP3. A jak będziesz kiedyś instalował SP3 na starym to podaj ten co teraz masz.

To się tylko różni Service packiem którego nawet można pobrać bez problemu z neta.

Spróbuję :slight_smile:

dzięki…

Klucz od XP SP3 może nie pasować do XP SP2 (dodano nowe klucze), ale od XP SP2 zawsze będzie pasował do XP SP3.

W przypadku posiadania płyty XP SP3 najlepiej tylko z niej instalować system, wtedy będzie już zaktualizowany, natomiast klucze podaje się przypisane do danego komputera. Ale można tak w przypadku tej samej wersji Windowsa, np. XP Home.

Ale zaraz Porchekarera przecierz jak podam po instalacji mój stary klucz to nawet jak system się aktywuje to zdeaktywuje się mój stary windows.

Więc chyba jednak wolałbym coś bezpieczniejszego.

Technicznie jest to bezproblemowo możliwe ale prawnie, zgodnie z licencją microsoft oem - NIE (chyba że winda była kupiona z myszką)

:frowning: czyli pozostaje mi tylko nagranie zintegrowanej z sp3 kopii?

jak chcesz być legalny to tak, a jak nie to jest odpowiednie oprogramowanie do podmiany kluczy rejestracyjnych, wybór należy do Ciebie :wink: